Rzeszów - Piątek, 15.08.2025
Reklama

Wyrzucił małego kotka do śmietnika

Dodano:

Na zdjęciu znaleziony kotek / fot. KPP w Kolbuszowej
Na zdjęciu znaleziony kotek / fot. KPP w Kolbuszowej
PODKARPACIE. 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Mężczyzna zapakował małego kota do reklamówi i wyrzucił do kontenera na śmieci. Miauczenie zwierzęcia usłyszała przypadkowa kobieta i zadzwoniła na numer 112.

Do zdarzenia doszło w sobotę na ulicy Narutowicza w Kolbuszowej. Mieszkanka powiatu, przechodząc obok kontenera na śmieci, usłyszała miauczenie kota. Zaglądnęła do kubła i zauważyła foliowy worek, w którym znajdował się mały kotek. Kobieta wyciągnęła zwierzę i zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza.

Sprawcę przestępstwa udało się ustalić bardzo szybko. Okazał się nim 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Wczoraj mężczyźnie postawiono zarzut znęcania na zwierzęciem. 77-latek przyznał się do winy. Twierdził, że żałuje swojego zachowania i tłumaczył, że nie wiedział co zrobić z kotem, który przybłąkał się na jego posesję.

Za przestępstwo znęcania nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KPP w Kolbuszowej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 30 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [8.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 11 osób. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

"Tropiciele Kultury" - nowy, filmowy projekt Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin

PODKARPACIE. Tym razem będzie to seria filmików z udziałem dzieci, która ma „odczarować” wizyty w muzeach i pokazać je z innej perspektywy.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 400 nowych zakażeń w kraju. Na Podkarpaciu 26 przypadków [7.09.2021]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono 26 nowych przypadków. Wyzdrowiało 13 osób. Nie odnotowany żadnych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu [6.09.2021]

PODKARPACIE. Województwo podkarpackie znalazło się na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń. 

Podkarpacie

We wrześniu umowa na realizację kolejnego odcinka S19

PODKARPACIE. Przetarg na realizację inwestycji pozytywnie przeszedł kontrolę Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [3.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. 28 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus. 17 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.09.2021]

PODKARPACIE. W czwartek (2.09) w województwie podkarpackim potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 16 osób. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Ulewy na Podkarpaciu. Kilkadziesiąt interwencji strażaków

PODKARPACIE. Najwięcej wyjazdów odnotowano w powiatach mieleckim, dębickim i rzeszowskim.

Reklama