Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Z drogi serwisowej urządzili plac testowy. Kręcili "bączki", aż zapalił się samochód

Dodano: 12.05.2020 r.

fot. KPP Dębica
fot. KPP Dębica
PODKARPACIE. Dwóch braci chciało przetestować zakupionego mercedesa. Intensywne testy przeprowadzili na drodze serwisowej, a ich skutek to spalony samochód. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.
 
W niedzielę, około godz. 6:00 dyżurny posterunku policji w Żyrakowie koło Dębicy, otrzymał informację o płonącym samochodzie na drodze serwisowej w rejonie autostrady. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, samochód był całkowicie spalony a w pobliżu nie było nikogo, kto mógłby być właścicielem pojazdu.
 
Jak udało się ustalić policjantom, dwóch bracki w wieku 25 i 23 lat, mieszkańców powiatu dębickiego, urządziło sobie na drodze serwisowej plac testowy, na którym sprawdzali zakupionego mercedesa. Testy wymknęły się spod kontroli i auto zaczęło się palić. „Kręcili autem przysłowiowe "bączki" tak zawzięcie, aż mercedes zapalił się. Mężczyźni próbowali ugasić pożar, jednak bezskutecznie, dlatego uciekli” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
 
Wg ustaleń Policji, właścicielem auta był młodszy z braci, a samochodem kierował 25-latek. Mężczyzna została ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 6 punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rozbudowa DK84 Zagórz - Lesko. Kolejny przetarg na dokumentację projektową

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi krajowej nr 84 na odcinku Zagórz – Lesko. Poprzednie postępowanie unieważniono z powodu zbyt wysokich...

Podkarpacie

Utrudnienia na DK73 w Bukowej. Naczepa tira blokuje drogę w kierunku Pilzna

PODKARPACIE. Dziś przed godziną 10:00 na odcinku drogi krajowej nr 73 Kołaczyce – Brzostek w miejscowości Bukowa, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem tira.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na przejściu kolejowym w Chorzelowie. 85-latek i jego wnuczka zginęli na miejscu

PODKARPACIE. Szynobus relacji Dębica - Padew Narodowa potrącił 85-letniego mężczyznę i jego 11-letnią wnuczkę. Niestety, obydwoje ponieśli śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Turbi. Nie żyje 52-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Dziś rano, w Turbii doszło do tragicznego wypadku. Samochód potrącił mężczyznę, który prowadził rower przez przejście dla pieszych. Niestety, życia 52-latka nie udało się uratować.

Podkarpacie

Będzie kompleksowy remont mostu w Iskrzyni w ciągu DK19

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Iskrzynia, w ciągu drogi krajowej nr 19. Prace potrwają 11 miesięcy.

Podkarpacie

Osiemnaście 34-tonowych ciężarówek testowało estakadę na S19 Miejsce Piastowe - Dukla

PODKARPACIE. Estakada w Zboiskach pozytywnie przeszła próbę wytrzymałości. Do testów użyto 18 ciężarówek, każda o masie 34 ton, rozstawionych na przęsłach i przy każdej podporze pośredniej.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie mieleckim. Nie żyje 4-letnie dziecko

PODKARPACIE. Mieleccy policjanci pracują na ustaleniem dokładnych okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Dulcza Wielka w powiecie mieleckim. W zderzeniu dwóch samochodów, śmierć poniosła 4-letnia dziewczynka.

Podkarpacie

Podkarpacie. Jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARPACIE. W dniach od 2 do 11 października 2025 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Reklama