Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Z drogi serwisowej urządzili plac testowy. Kręcili "bączki", aż zapalił się samochód

Dodano:

fot. KPP Dębica
fot. KPP Dębica
PODKARPACIE. Dwóch braci chciało przetestować zakupionego mercedesa. Intensywne testy przeprowadzili na drodze serwisowej, a ich skutek to spalony samochód. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.
 
W niedzielę, około godz. 6:00 dyżurny posterunku policji w Żyrakowie koło Dębicy, otrzymał informację o płonącym samochodzie na drodze serwisowej w rejonie autostrady. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, samochód był całkowicie spalony a w pobliżu nie było nikogo, kto mógłby być właścicielem pojazdu.
 
Jak udało się ustalić policjantom, dwóch bracki w wieku 25 i 23 lat, mieszkańców powiatu dębickiego, urządziło sobie na drodze serwisowej plac testowy, na którym sprawdzali zakupionego mercedesa. Testy wymknęły się spod kontroli i auto zaczęło się palić. „Kręcili autem przysłowiowe "bączki" tak zawzięcie, aż mercedes zapalił się. Mężczyźni próbowali ugasić pożar, jednak bezskutecznie, dlatego uciekli” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
 
Wg ustaleń Policji, właścicielem auta był młodszy z braci, a samochodem kierował 25-latek. Mężczyzna została ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 6 punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

22-latek uderzył skodą w drzewo. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 22-letni kierowca skody stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna odniósł ciężkie obrażenia i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala.

Podkarpacie

Paralotnia runęła na ziemię. Nie żyje 44-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Knapy w powiecie tarnobrzeskim. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Leżajska. Nie żyją 2 osoby

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Więcej policjantów na podkarpackich drogach w majowy weekend

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania pod hasłem "Majowy weekend 2023". Akcja potrwa do czwartku, 4 maja.

Podkarpacie

6-latek wjechał rowerem prosto pod samochód

PODKARPACIE. 6-letni chłopiec jadący  na rowerze został potrącony przez samochód. Mały cyklista trafił do szpitala w Rzeszowie.

Podkarpacie

Wielkie otwarcie bram Parku Tajemnicza Solina. W tym sezonie jeszcze więcej atrakcji

PODKARPACIE. Otwarciu towarzyszyć będzie piknik rodzinny oraz dodatkowe wydarzenia.

Podkarpacie

"Trzeźwy weekend" na drogach Podkarpacia. Skontrolowano ponad 21 tys. kierujących

PODKARPACIE. Ponad 21 tysięcy kontroli, 43 nietrzeźwych kierowców – to wynik policyjnej akcji pod hasłem „Trzeźwość”, którą funkcjonariusze przeprowadzili na podkarpackich drogach w miniony weekend.

Reklama