Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Zamaskowany, z nożem w ręku groził ekspedientce. Zamknęła go w sklepie i wezwała pomoc

Dodano:

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu
JAROSŁAW. Dużą odwagą i sprytem wykazała się ekspedientka jednego z jarosławskich sklepów. Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce groził jej, żądając wydania gotówki. Kobiecie udało się uciec, zamknąć sprawcę w sklepie i wezwać pomoc. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 20:00. Dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał informację, że ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Jarosławia, zamknęła w środku mężczyznę, który chwilę wcześniej, trzymając w ręce nóż, zarządzał od niej pieniędzy.

Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze, zastali pokrzywdzoną kobietę, która czekała przed drzwiami sklepu. Podejrzany znajdował się w środku.  

Z relacji ekspedientki wynikało, że zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku wszedł do sklepu i grożąc jej, zarządzał wydania pieniędzy z kasy. Gdy sprawca wszedł za linię kas, kobiecie udało się uciec ze sklepu i zamknąć drzwi, a następnie wezwać pomoc.
Reklama
Mężczyzną, który usiłował dokonać wymuszenia rozbójniczego, okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż sprawcy.

Okazało się, że 44-latek miał już na swoim koncie czyny zabronione. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania rozboju, popełnionego w warunkach multirecydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności, jednak ze względu na działanie sprawcy w warunkach multirecydywy, wymiar kary może zostać zwiększony. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 
Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W 5-latkę uderzył autobus. Dziewczynka jechała na hulajnodze

PODKARPACIE. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Wczoraj niżańscy policjanci zabezpieczali miejsce wypadku drogowego w Kustrawie.

Podkarpacie

Darmowe badania techniczne samochodów i konsultacje z fachowcami

ŁAŃCUT. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Motores, ul. Podzwierzyniec 78, w godzinach od 10 do 16.

Podkarpacie

Policjanci odkryli siedem plantacji konopi. Zabezpieczono 242 krzewy i ok. 2500 gramów suszu [VIDEO]

MIELEC.Trzech mężczyzn, w wieku od 22 do 31 lat, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Mielcu

MIELEC. Do wypadku doszło po godzinie 23, na ulicy Wolności w Mielcu, na drodze wojewódzkiej nr 875.

Podkarpacie

Kolejne przypadki telazjozy u bieszczadzkich żubrów. Lekarz weterynarii: „Będziemy rekomendować eliminację osobników”

PODKARPACIE. W sierpniu stwierdzono kolejne przypadki telazjozy - groźnej choroby u żubrów powodowanej przez nicienie.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie farma fotowoltaiczna. W Krynicy podpisano list intencyjny

PODKARPACIE. Inwestycje zostaną zrealizowane na terenach należących do PKP S.A.

Reklama