Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Zamknięto wszystkie szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Dodano:

fot. Bieszczadzki Park Narodowy
fot. Bieszczadzki Park Narodowy
PODKARPACIE. W związku z ekstremalnymi warunkami panującymi na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, po konsultacji z GOPR Dyrektor Parku podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych do odwołania.

Z informacji podanych na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego wynika, że szlaki są nieprzetarte, na drzewach występuje okiść. W wielu miejscach zalega 1,5 metrowa warstwa śniegu, którego wciąż przybywa.

Warunki atmosferyczne wpowodowały, że służby drogowe nie są w stanie w pełnym zakresie odśnieżyć dróg ani wjazdów na parkingi. Służby gminy Lutowiska nie są w stanie odśnieżyć parkingów gminnych (Ustrzyki Górne, Przeł. Wyżna). Służby BdPN nie mają możliwości usunięcia śniegu z parkingów, które są czynne zimą (Wołosate, Ustrzyki Górne, Wyżniański Wierch) i są zaangażowane w zapewnienie bieżących potrzeb mieszkańców i funkcjonowanie administracji.
Reklama
„Zdecydowanie odradzamy obecnie przyjazd do parku i jednocześnie zachęcamy, szczególnie osoby przebywające na feriach szkolnych, do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego i skorzystania z oferty Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych, ul. Bełska 7. Wyciągi narciarskie w rejonie Ustrzyk Dolnych pracują” – czytamy w komunikacie.

Jak tylko pogoda się poprawi a śnieg z miejsc udostępnianych turystycznie będzie usunięty, szlaki zostaną ponownie otwarte, choć nie należy spodziewać się radykalnej poprawy warunków. Wędrowanie będzie możliwe tylko dla osób przygotowanych i wyposażonych w odpowiedni sprzęt (narty skiturowe, rakiety, itp.)
 
 
Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uzgodniono wymogi bezpieczeństwa dla tuneli na S19

PODKARPACIE. W ub. czwartek zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli podpisał protokół końcowy ws. minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla tuneli na odcinku Babica – Domaradz. 

Podkarpacie

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

Działania w kierunku organizacji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza zainicjowała Politechnika Rzeszowska.

Podkarpacie

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Podkarpacie

25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali akcję "Znicz" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Znicz”, w ramach których czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby bliskich.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Śmierć na przejeździe kolejowym

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Antoniówce w powiecie stalowowolskim. Szynobus pasażerski uderzył w auto, które wjechało przed jadący skład.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 226 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 234 osoby wyzdrowiały. 

Podkarpacie

32-latek zginął podczas załadunku drewna

PODKARPACIE. Krośnieńska policja ustala okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło podczas próby załadunku drewna na przyczepę. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 32-letni mężczyzna.

Reklama