Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Zatrzymano dwie kobiety. Miały odebrać pieniądze dla oszustów działających metodą „na wnuczka”

Dodano: 11.02.2020 r.

fot. KPP Stalowa Wola
fot. KPP Stalowa Wola
PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwie kobiety, którym oszuści działający metodą "na wnuczka", zlecili odebranie pieniędzy od mieszkanki gminy Zaklików. Przekazane pieniądze, w kwocie ponad 160 tys. złotych, miały polubownie załatwić sprawę wypadku najbliższego członka rodziny. Kobiety usłyszały już prokuratorskie zarzuty.

Dzięki pomocy funkcjonariuszy z kolbuszowskiej jednostki, kobiety, które początkiem lutego odebrały pieniądze od oszukanej mieszkanki gminy Zaklików zostały zatrzymane w Kolbuszowej. Niestety nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy. Kobiety zdążyły już przekazać gotówkę kolejnej osobie.

3 lutego, dyżurny stalowowolskiej komendy odebrał cztery zgłoszenia dotyczące usiłowania oszustwa metodą „na wnuczka”. Jedna z osób, która odebrała telefon dała się oszukać. Kobieta straciła ponad 160 tys. złotych.

Jak ustalono, zadzwonił do niej mężczyzna, który roztrzęsionym głosem mówił, że spowodował wypadek i potrzebne są mu pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Kobieta była przekonana, że rozmawia ze swoim synem. Następnie słuchawkę przekazano drugiemu mężczyźnie, który podał się za policjanta i potwierdził wersję „syna”.
Reklama
27-letnia mieszkanka Kraśnika i jej 21-letnia koleżanka, mieszkanka powiatu płońskiego zostały zatrzymane. Zostały im przedstawione zarzuty oszustwa. Zastosowano wobec nich policyjny dozór i zakazu opuszczania kraju. Kobiety przyznały się do winy.

Wyjaśniły, że starsza z nich odpowiedziała na zamieszczone na jednym z portali internetowych ogłoszenie dotyczące pracy w charakterze kuriera. Jej zadaniem miało być odebranie przesyłki i przekazanie jej kolejnej osobie. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości pozostałych osób biorących udział w tym oszustwie.
 

Źródło: KPP Stalowa Wola
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jolanta Sawicka nowym wicewojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. Jolanta Sawicka z dniem 31 stycznia objęła funkcję wicewojewody podkarpackiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Lubaczowa. W piątek oddadzą do użytku obwodnicę Sanoka

W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obwodnicę Lubaczowa, a już jutro do użytku kierowców oddana zostanie obwodnica Sanoka.

Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Wczoraj po godz. 19, w Kopkach na drodze krajowej nr 77 doszło do tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu.

Podkarpacie

Miał być przesłuchiwany przez policje. Był pijany i na komendę dotarł własnym samochodem

LESKO. Mężczyzna miał być przesłuchany. Policjanci, którzy brali udział w czynnościach, wyczuli od niego alkohol.

Podkarpacie

Śmiertelne potracenie na dk 94. Jeden pas jezdni jest wyłączony z ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy muszą się liczyć z czasowym utrudnieniem w ruchu.

Reklama