Rzeszów - Piątek, 30.05.2025
Reklama

1 marca rusza nowa linia MPK

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, celem nowej linii jest „zapewnienie bezpośredniego przejazdu mieszkańcom południowo-wschodniej części osiedla Wilkowyja do ul. Św. Rocha”. Ma to ułatwić dojazd do szkoły podstawowej, punktów handlowo-usługowych oraz przesiadkę na linie kursujące z przystanku u zbiegu ulic Paderewskiego i Witolda.

Linia nr 60 będzie obsługiwana przez nowoczesne autobusy wyposażone w automatyczne bramki zliczające wejścia i wyjścia pasażerów na poszczególnych przystankach. Zebrane w ten sposób dane, zostaną następnie poddane analizie, która wykaże ewentualną zasadność ponownego uruchomienia tej linii w przyszłości.

Poniżej lista przystanków obsługiwanych przez linię nr 60 na obydwu kierunkach:

Reklama

Kierunek Św. Rocha:

• Olbrachta pętla 09
• Olbrachta / Św. Kingi 07 nż
• Olbrachta domki 05 nż
• Leszka Czarnego / Litewska 04 nż
• Witolda seminarium 02 nż
• Paderewskiego kościół 08
• Św. Rocha szkoła 02 nż
• Św. Rocha bloki 04 nż
• Św. Rocha domki 06 nż
• Św. Rocha kapliczka 08 nż

Kierunek Olbrachta

• Św. Rocha kapliczka 08 nż
• Św. Rocha kapliczka 07 nż
• Św. Rocha domki 05 nż
• Św. Rocha bloki 03 nż
• Św. Rocha szkoła 01 nż
• Paderewskiego kościół 05
• Witolda seminarium 01 nż
• Olbrachta / Zygmunta I Starego 04 nż
• Olbrachta domki 06 nż
• Olbrachta / Św. Kingi 08 nż
• Olbrachta pętla 09

Na okres pilotażowych kursów linii nr 60, ZTM wprowadza również dodatkowe kursy linii nr 9 o godz. 6:13 z ul. Trembeckiego do ul. Olbrachta oraz o godz. 16:50 z ul. Olbrachta do ul. Trembeckiego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Reklama