Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Pod koniec tego tygodnia, lub od poniedziałku mieszkańcy Rzeszowa skorzystają z nowych 10 autobusów elektrycznych dostarczonych przez Solaris. Docelowo umowa miała zostać wykonana do końca grudnia. Zawinił podwykonawca odpowiedzialny za podłączenie pantografów.

Przedwczoraj odbył się odbiór techniczny dziesięciu autobusów elektrycznych, które już w najbliższym czasie obsługiwać będą linie 0A i 0B. To pierwsze tego typu pojazdy w mieście. Za dostarczenie autobusów oraz ładowarek odpowiedzialna była firma Solaris. Koszt inwestycji to ok. 32 mln zł.

„Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to albo pod koniec tygodnia, albo w poniedziałek autobusy wyruszą na ulicę” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W ramach inwestycji na przystanku przy dworcu PKP powstał pantograf służący do ładowania „elektryków” oraz dziesięć tzw. ładowarek nocnych, na ul. Lubelskiej, w siedzibie MPK.
Reklama
Pierwotnie cały projekt miał być zakończony do końca grudnia, jednak przez wzgląd na problemy jakie miała firma Solaris z podwykonawcą, którym była jedna ze spółek PKP, od 1 stycznia Ratusz może rozpocząć naliczanie kar za zwłokę. Ta może wynieść ok. 1 mln zł.

Problem dotyczył podłączenia pantografów, a w związku z tym, że opóźnienie terminu wykonania umowy nie jest ich bezpośrednia winą, mogą oni ubiegać się o reklamację.

W przyszłym tygodniu Ratusz zdecyduje czy reklamację przyjmie, czy jednak decyduje się na drastyczny krok i zobowiąże firmę Solaris do zapłacenia kary.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i 17sierpnia.

Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji.

Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatywną

Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzchni około 5,5 ara. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Piastów.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30.

Reklama