Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

Dodano: 06.05.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Od wtorku 30 kwietnia do niedzieli 5 maja funkcjonariusze rzeszowskiej prowadzili działania pn. „Majowy weekend 2024”. Na ulicach miasta o drogach powiatu było więcej patroli policji. Działania policjantów skoncentrowane były na zapewnieniu szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ciągu tych sześciu dni, mundurowi interweniowali na miejscach 10 wypadków drogowych. Na szczęście z nich nikt nie zginął. Rannych zostało 11 osób. Policjanci odnotowali też 44 kolizje. 6 kierowców zdecydowało się wsiąść za kółko, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Jeden z zatrzymanych kierowców, zignorował sądowy wyrok i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kierował hondą.

Pomimo tych zdarzeń, rzeszowscy policjanci ocenili przedłużony weekend jako spokojny.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Rzeszów

W Aeropolis powstanie rój dronów do misji antysmogowych

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstanie pierwszy na świecie rój dronów do misji antysmogowych. 

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej zamontowano bramki do zdalnego pomiaru temperatury

RZESZÓW. Bramki umieszczono w budynku rektoratu i biblioteki.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą.

Rzeszów

Atak na dwóch Ukraińców w Rzeszowie. Policja poszukuje sprawcy

RZESZÓW. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zaatakowani przy ul. Rejtana. Z obrażeniami, trafili do szpitala. Rzeszowska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wyróżnił 28 budynków w mieście za poprawę estetyki

RZESZÓW. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc wyróżnił właścicieli i zarządców nieruchomości za poprawę estetyki budynków. 

Rzeszów

Fundacja Felineus walczy o "Zwierzakobus" dla bezdomnych kociaków

RZESZÓW. Podopieczni fundacji Felineus mają szansę zdobyć samochód do przewozu zwierząt. Aby tak się stało, potrzebne jest Wasze wsparcie.

Reklama