Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

Dodano: 28.08.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego. W programie m.in. lot akrobacyjny, w którym pilot usiądzie na skrzydle lecącego samolotu. Dodatkową informacją są kursy autobusów, które przewiozą mieszkańców Rzeszowa na teren imprezy.

W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych tj. Artur Kielak, czy aktualny mistrz polski Robert Kowalik. W powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnią, spadochrony). Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata.

Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy (Jurgis Kairys) jak i grup pokazowych na kilka samolotów (Retro Sky Team).

Dodatkowo nad rzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskowe statki powietrzne: odrzutowce (para F-16), samoloty transportowe (CASA, Hercules) i śmigłowce (Mi-17-Mi-24). Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry. 31 sierpnia będzie to święto lotnictwa sportowego, jego wieloletnich tradycji i sukcesów. Dlatego też po raz pierwszy wykonany zostanie lot akrobacyjny, podczas którego mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.
Reklama
Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z obchodami 100 lecia Aeroklubu Polskiego, w Jasionce uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie autobusowe L1 i L2 kursujące naprzemiennie co ok. 30 min. i umożliwiające dojazd w okolicę miejsca imprezy.

Trasy linii:
 
  • L1 – Bardowskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje w godz. 8.20 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.10 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub)
  • L2 – Spichlerzowa – Załęska – Rzecha – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje w godz. 8.40 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.30 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub).
 
Uzupełnieniem będzie kursująca regularnie co 60 min. linia nr 53 na trasie Dworzec Lokalny – Kilińskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (port lotniczy).

Szczegóły dotyczące godzin odjazdów znajdują się TUTAJ. Przypominamy również, że na w/w liniach obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, liniowe, sieciowe, pięciodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej, w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. Do piątku 21 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej, na odcinku od mostu im. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama