Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego. W programie m.in. lot akrobacyjny, w którym pilot usiądzie na skrzydle lecącego samolotu. Dodatkową informacją są kursy autobusów, które przewiozą mieszkańców Rzeszowa na teren imprezy.

W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych tj. Artur Kielak, czy aktualny mistrz polski Robert Kowalik. W powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnią, spadochrony). Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata.

Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy (Jurgis Kairys) jak i grup pokazowych na kilka samolotów (Retro Sky Team).

Dodatkowo nad rzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskowe statki powietrzne: odrzutowce (para F-16), samoloty transportowe (CASA, Hercules) i śmigłowce (Mi-17-Mi-24). Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry. 31 sierpnia będzie to święto lotnictwa sportowego, jego wieloletnich tradycji i sukcesów. Dlatego też po raz pierwszy wykonany zostanie lot akrobacyjny, podczas którego mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.
Reklama
Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z obchodami 100 lecia Aeroklubu Polskiego, w Jasionce uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie autobusowe L1 i L2 kursujące naprzemiennie co ok. 30 min. i umożliwiające dojazd w okolicę miejsca imprezy.

Trasy linii:
 
  • L1 – Bardowskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje w godz. 8.20 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.10 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub)
  • L2 – Spichlerzowa – Załęska – Rzecha – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje w godz. 8.40 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.30 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub).
 
Uzupełnieniem będzie kursująca regularnie co 60 min. linia nr 53 na trasie Dworzec Lokalny – Kilińskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (port lotniczy).

Szczegóły dotyczące godzin odjazdów znajdują się TUTAJ. Przypominamy również, że na w/w liniach obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, liniowe, sieciowe, pięciodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Reklama