Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

100 tys. zł na koncepcję stoku narciarskiego na Matysówce

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Radni przyjęli poprawkę do budżetu miasta, która uwzględnia środki na koncepcję całorocznego stoku narciarskiego na Matysówce.

Tadeusz Ferenc podczas spotkań z mieszkańcami Matysówki obiecywał budowę stoku narciarskiego i na dzisiejszej sesji Rady Miasta uczyniono pierwszy krok do realizacji inwestycji. Docelowo ma on funkcjonować całorocznie.

Zanim jednak Ratusz zdecyduje się na przekazanie poważniejszych środków na budowę stoku, najpierw chce się przyjrzeć analizom specjalistów, chodzi m.in o to jak miałby ten stok funkcjonować, aby przynosić zyski. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczone 100 tys. zł.

"Te pieniądze są po to, aby wykonać analizę. Chcemy ustalić co jest potrzebne, aby [stok - przyp. red.] przynosił zyski. Chcemy wiedzieć czy to jest opłacalne" - wyjaśniał Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

O ile sam pomysł budowy stoku radni przyjęli przychylnie, to jednak kwestie związane z opłacalnością tego typu inwestycji poddawana jest w wątpliwość: "Nie przypuszczam, żeby miasto na tej inwestycji mogło zarobić" - mówił Sławomir Gołąb, radny z Rozwoju Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7 kwietnia 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. ZTM informuje o objazdach

RZESZÓW. Objazdy dotycza linii nr: 2, 11, 26, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 31, 34, 37 oraz 58.

Rzeszów

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Reklama