Reklama

Aktualności Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

Dodano: 10.10.2019

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Obchodom Dnia Papieskiego będzie towarzyszyć hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

11 października rozpocznie się pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II Rzeszowskim Szlakiem Świętych, które potrwa do 13 października (w godzinach od 9.00 do 18.00). Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca związane z św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował.

Szlak obejmuje rzeszowski Ratusz, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny, kościół św. J.S. Pelczara oraz rzeszowska katedra).

13 października przy katedrze będzie działać Wioska Papieska oferując różne zabawy dla dzieci i rodzin (od godz. 12.00 do 15.00). Wieczorem w katedrze i w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się nabożeństwo fatimskie nawiązujące do Dnia Papieskiego.REKLAMA

Ostatnim elementem rzeszowskich obchodów Dnia Papieskiego będzie koncert Krzysztofa Kiliańskiego w Filharmonii Podkarpackiej, który odbędzie się 16 października o godz. 18.00.

Oprócz różnego rodzaju wydarzeń o charakterze religijnym czy kulturalnym zorganizowanych na terenie całej Polski, 13 października odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zebrane pieniądze przeznaczane są na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich. Także młodzież z diecezji rzeszowskiej korzysta ze wsparcia tej fundacji.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem