Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

130 pożarów traw w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. Jeden z największych miał miejsce w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy podczas ostatnich 24 godzin mieli ręce pełne roboty, bowiem na terenie województwa podkarpackiego doszło do 130 pożarów traw.

130 pożarów traw gasili ostatniej doby podkarpaccy strażacy. Trawa płonęła na polach łąkach i nieużytkach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach jasielskim, krośnieńskim. i rzeszowskim.

Właśnie w powiecie rzeszowskim doszło do dwóch największych tego typu pożarów. W obydwu przypadkach trawy najprawdopodobniej zostały podpalone.

W Jasionce pożar pochłonął około 10 hektarów suchych traw. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnych.

14 hektarów nieużytków spłonęło w Rzeszowie przy ul Beskidzkiej. Silny wiatr powodował bardzo szybkie rozprzestrzenianie się ognia. Strażacy nie dopuścili, by pożar objął pobliskie budynki. Ogień przez 3 godziny gasiło 30 strażaków. Na szczęście nikt nie został ranny

Tylko w lutym podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do prawie 440 pożarów traw. Ogień pochłonął ponad 260 hektarów pól, łąk i nieużytków.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Reklama