Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.04.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International. Pod artykułem znajdziecie zdjęcia z realizacji inwestycji.

Budowa budynku rozpoczęła się w 1975 roku. Ze względu na sytuację gospodarczo-polityczną w kraju, inwestycja była realizowana przesz kilkanaście lat. Ostatecznie została oddana do użytku w 1990 roku. Przez długi czas był to jeden z najwyższych budynków w Rzeszowie.

Obecnie w wieżowcu mieści się siedziba m.in. Izby Administracji Skarbowej i Totalizatora Sportowego. Celem modernizacji biurowca jest „zwiększenie efektywności energetycznej budynku oraz podniesienia komfortu pracy użytkowników”.

W ramach zadania, firma Erbud przebuduje istniejący budynek wraz z wewnętrznymi instalacjami, w tym: elektryczną, kanalizacyjną, chłodniczą, grzewczą oraz system wentylacji mechanicznej. Inwestycja obejmie także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Fasada budynku zyska nową kolorystykę. Wykonana zostanie z płyt aluminiowo – kompozytowych w kolorach białym i szarym.

Za metamorfozę budynku przy ul. Geodetów 1 odpowiedzialna jest firma Erbud International. Prace rozpoczęły się pod koniec listopada ubiegłego roku i zgodnie z umową mają zakończyć się jesienią 2026 roku. Wartość inwestycji to blisko 26,4 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przyszłym roku nowy duży parking na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Parking na ponad 50 aut powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

Rzeszów

Powstanie aplikacja "klimatyczna" dla mieszkańców Rzeszowa. W ramach nagrody

RZESZOW. Klimaton dla Rzeszowa. Zespół programistów stworzy aplikację pomagającą chronić mieszkańców przed zagrożeniami klimatycznymi.

Rzeszów

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszów

Przebudują sieć oświetleniową przy Strzyżowskiej na os. Kotuli

RZESZÓW. Wzdłuż ulicy Strzyżowskiej na osiedlu Kotuli staną nowe latarnie LED. Miejski Zarząd Dróg szuka obecnie wykonawcy przebudowy sieci oświetleniowej.

Rzeszów

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy Lwowskiej. Jedyna taka na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci. Przy Lwowskiej powstanie też Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Reklama