Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

16-latek pędził hulajnogą przez Rzeszów 52 km/h. Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Dodano: 02.07.2026 r. / Redakcja

16-latek pędził hulajnogą przez Rzeszów 52 km/h / fot. KMP w Rzeszowie
16-latek pędził hulajnogą przez Rzeszów 52 km/h / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Sąd rodzinny zajmie się sprawą 16-letniego mieszkańca Rzeszowa, który jechał hulajnogą elektryczną z prędkością 52 km/h. Dodatkowo poruszał się ulicą, po której nie powinien jeździć i nie miał przy sobie karty rowerowej.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, jadąc nieoznakowanym radiowozem al. Piłsudskiego, zwrócili uwagę na poruszającego się przed nimi chłopaka  na hulajnodze elektrycznej. Policjanci zmierzyli prędkość jednośladu - nastolatek miał na liczniku 52 km/h. Funcjonariusze zatrzymali go do kontroli na ul. Krakowskiej. 


źródło: KMP w Rzeszowie

Okazało się, że 16-letni mieszkaniec Rzeszowa miał ściągniętą blokadę prędkości. Mógł rozpędzić hulajnogę nawet do 79 km/h. Dodatkowo poruszał się ulicą, po której nie powinien jeździć.

Reklama

Podczas kontroli nastolatek nie miał przy sobie karty rowerowej, która w jego wieku jest dokumentem uprawniającym do kierowania takim pojazdem.

Zgromadzone materiały funkcjonariusze prześlą do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Rzeszów

Rzeszów z coraz większą ofertą nowych mieszkań. Które inwestycje najbardziej zainteresowały kupujących?

RZESZÓW. Mimo rosnących cen mieszkań w Rzeszowie i wyzwań związanych z kredytami, dziś to kupujący jest na wygranej pozycji – oferta nowych lokali dostępnych w sprzedaży w ciągu ostatniego roku wzrosła o...

Rzeszów

10 maja rusza sezon fontanny multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. 10 maja 2025 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Zaprezentowany zostanie wtedy najnowszy pokaz, przygotowany w ubiegłym roku z okazji 670-lecia Rzeszowa.

Reklama