Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

Dodano: 13.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto rozpocznie walkę z kleszczami i komarami 18 i 19 czerwca od godz. 19.00. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Informujemy, że w dniach 18 czerwca 2019 r. (od godz. 19.00) oraz 19 czerwca 2019 r. (od godz. 19.00) przeprowadzony zostanie pierwszy zabieg zwalczania komarów i kleszczy na terenach Gminy Miasto Rzeszów.

Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha (parki, zieleńce, place zabaw, obszary nad Zalewem). Zabieg zostanie wykonany przez profesjonalną firmę, przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania i oprysku gwarantujących stałe stężenie preparatu cieczy roboczej oraz jednorodne rozprowadzenie środka.
Reklama
Dezynsekcja odbędzie się przy użyciu preparatów biobójczych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki isuzu d max. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywanym oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie zaplanowanego zabiegu, opryski zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawca dachowania był nietrzeźwy. Kierowca wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Jak ustalili policjanci, kierujący peugeotem, jadąc od ulicy Ofiar Katynia w kierunku ulicy Krakowskiej, stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Rzeszów

Ratusz chce budować swoją spalarnię odpadów. Jest wniosek do marszałka

RZESZÓW. Miasto planuje za ok. 300-350 mln zł zbudować swoją własną spalarnie odpadów. 

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego ws. śmierci 70-latka w Głogowie Młp.

GŁOGÓW MŁP. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj w nocy w Krakowie.

Rzeszów

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

RZESZÓW. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów.

Rzeszów

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Inwestycja może ruszyć już w marcu.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Reklama