Rzeszów - Czwartek, 30.04.2026
Reklama

2 wypadki, 2 osoby ranne, 27 kolizji – policja podsumowała weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 13.04.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa oraz oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 2 wypadki, w których ranne zostały 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali przy 27 kolizjach drogowych. 4 kierowców zostało zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę przed godz. 18.30 na drodze wojewódzkiej 884 w Łubnie. Jak wynika z ustaleń policji, 22-letnia kobieta jadąca samochodem marki Chevrolet najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z Jeepem, którym kierował 62-latek. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę, po godz. 12:30 na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Z informacji przekazanych przesz KMP w Rzeszowie wynika, że 49-letni motocyklista kierujący Suzuki, najprawdopodobniej nie zauważył barierek zabezpieczających półmaraton, najechał na nie, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w krawężnik. Kierujący jednośladem z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama

W ciągu minionych trzech dni rzeszowscy policjanci zatrzymali także czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Niechlubną rekordzistką okazała się 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Kobieta kierowała Audi mając w organizmie 2,74 promila. Została zatrzymana i osadzona w policyjnej izbie wytrzeźwień.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

OBJAZDY LINII 8 i 20

Remont drogi w Rudnej Małej. Objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z remontem drogi w Rudnej Małej, w dniach 8, 9, 10 i 13 maja br. autobusy linii 8 i 20 pojadą objazdami.

Rzeszów

Prace wykończeniowe na budowie nowego komisariatu Policji w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na budowie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Miasto uruchomi program przeciwdziałania otyłości wśród dzieci

RZESZÓW. Programem profilaktyki i wczesnego wykrywania nadwagi i otyłości objęci zostaną  uczniowie III klas rzeszowskich szkół podstawowych.

ŚLUBOWANIE PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA

Konrad Fijołek rozpoczął nową kadencję. "Chcę rozwijać 4 filary funkcjonowania miasta"

RZESZÓW. We wtorek, 7 maja odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Rzeszowa IX kadencji. Jednym z punktów programu było ślubowanie Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz 25 radnych. Konrad Fijołek podkreślił, że nowa kadencja...

Rzeszów

Start sezonu rowerowego w Rzeszowie. W sobotę rajd ulicami miasta

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Rzeszowie oficjalnie rozpocznie się sezon rowerowy. W tym dniu zainaugurowana zostanie również ogólnopolska kampania Rowerowy Maj 2024.

Rzeszów

Wypadek w Lubeni. 3 osoby, w tym dziecko trafiły do szpitala

RZESZÓW. Zdaniem policji, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Rzeszów

Rusza sezon fontanny multimedialnej. Będą dwie nowości [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Po jesienno-zimowej przerwie wracają pokazy jednej z ciekawszych atrakcji Rzeszowa, czyli fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich. Pokaz inauguracyjny odbędzie się 4 maja o godz. 21:30. 

Rzeszów

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Waldemar Szumny został nowym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Deca, który pełnił tę funkcję trzykrotnie.

Reklama