Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

2 wypadki, 2 osoby ranne, 27 kolizji – policja podsumowała weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 13.04.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa oraz oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 2 wypadki, w których ranne zostały 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali przy 27 kolizjach drogowych. 4 kierowców zostało zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę przed godz. 18.30 na drodze wojewódzkiej 884 w Łubnie. Jak wynika z ustaleń policji, 22-letnia kobieta jadąca samochodem marki Chevrolet najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z Jeepem, którym kierował 62-latek. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę, po godz. 12:30 na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Z informacji przekazanych przesz KMP w Rzeszowie wynika, że 49-letni motocyklista kierujący Suzuki, najprawdopodobniej nie zauważył barierek zabezpieczających półmaraton, najechał na nie, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w krawężnik. Kierujący jednośladem z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama

W ciągu minionych trzech dni rzeszowscy policjanci zatrzymali także czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Niechlubną rekordzistką okazała się 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Kobieta kierowała Audi mając w organizmie 2,74 promila. Została zatrzymana i osadzona w policyjnej izbie wytrzeźwień.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

#RzeszowToMy - miasto uruchomiło specjalną aplikację dla mieszkańców

RZESZÓW. Aplikacja ma poprawić kontakt mieszkańców z urzędnikami i włączyć ich do zarządzania miastem.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie rozpoczęte

RZESZÓW. 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do głosowania dopuszczonych zostało 107 projektów.

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Rzeszów

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Reklama