Rzeszów - Piątek, 17.07.2026
Reklama

2 wypadki, 2 osoby ranne, 27 kolizji – policja podsumowała weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 13.04.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa oraz oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 2 wypadki, w których ranne zostały 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali przy 27 kolizjach drogowych. 4 kierowców zostało zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę przed godz. 18.30 na drodze wojewódzkiej 884 w Łubnie. Jak wynika z ustaleń policji, 22-letnia kobieta jadąca samochodem marki Chevrolet najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z Jeepem, którym kierował 62-latek. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę, po godz. 12:30 na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Z informacji przekazanych przesz KMP w Rzeszowie wynika, że 49-letni motocyklista kierujący Suzuki, najprawdopodobniej nie zauważył barierek zabezpieczających półmaraton, najechał na nie, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w krawężnik. Kierujący jednośladem z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama

W ciągu minionych trzech dni rzeszowscy policjanci zatrzymali także czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Niechlubną rekordzistką okazała się 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Kobieta kierowała Audi mając w organizmie 2,74 promila. Została zatrzymana i osadzona w policyjnej izbie wytrzeźwień.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Lisa-Kuli już przejezdna

RZESZÓW. Zakończyła się modernizacja ul. Lisa Kuli. Wykonawca miał czas do końca sierpnia, jednak prace udało się zrealizować przed terminem.

Rzeszów

Będą dwie nowe ulice w Rzeszowie? We wtorek zdecydują radni

RZESZÓW. Podczas najbliższej sesji radni zdecydują o nadaniu nazw dwóm ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim utonęły dwie osoby

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. W minioną niedzielę w powiecie rzeszowskim utonęły dwie młode osoby – 22-latka z powiatu lubaczowskiego oraz 30-latek z powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Gdzie w Rzeszowie kupisz worki na odpady zielone?

RZESZÓW. Trzy punkty stacjonarne oraz automaty, to miejsca w których można zaopatrzyć się w worki na odpady zielone.

Rzeszów

ZTM ponownie wyłącza "ciepły guzik" w autobusach

RZESZÓW. W związku ze wzrostem zakażeń w województwie podkarpackim, ZTM ponownie zawiesiło funkcję „ciepłego guzika” w autobusach miejskich.

Rzeszów

Tragedia na A4 w Bratkowicach. Zginął 35-letni mężczyzna

Policjanci wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku na A4 w Bratkowicach. 35-letni obywatel Białorusi została śmiertelnie potrącony przez kierowcę fiata.

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Reklama