Rzeszów - Czwartek, 23.04.2026
Reklama

2 wypadki, 2 osoby ranne, 27 kolizji – policja podsumowała weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 13.04.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa oraz oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 2 wypadki, w których ranne zostały 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali przy 27 kolizjach drogowych. 4 kierowców zostało zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę przed godz. 18.30 na drodze wojewódzkiej 884 w Łubnie. Jak wynika z ustaleń policji, 22-letnia kobieta jadąca samochodem marki Chevrolet najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z Jeepem, którym kierował 62-latek. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę, po godz. 12:30 na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Z informacji przekazanych przesz KMP w Rzeszowie wynika, że 49-letni motocyklista kierujący Suzuki, najprawdopodobniej nie zauważył barierek zabezpieczających półmaraton, najechał na nie, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w krawężnik. Kierujący jednośladem z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama

W ciągu minionych trzech dni rzeszowscy policjanci zatrzymali także czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Niechlubną rekordzistką okazała się 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Kobieta kierowała Audi mając w organizmie 2,74 promila. Została zatrzymana i osadzona w policyjnej izbie wytrzeźwień.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Rzeszów

Znamy liczbę bezdomnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wśród nich jest siedmioro dzieci

RZESZÓW. W stolicy województwa podkarpackiego jest 128 osób bezdomnych. 

Rzeszów

Studentka PRz została laureatką konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Inwestycji [FOTO]

RZESZÓW. Przedszkole zaprojektowane zostało jako szereg oddzielnych budynków o rożnych funkcjach.

Rzeszów

Dzisiaj na Rynku protest przeciwko cenzurze spektaklu #chybanieja

RZESZÓW. Publiczny protest na rzeszowskim Rynku rozpocznie się o godz. 16.00. 

Rzeszów

Śluzy rowerowe, parking park&ride, aktywne przejścia – pomysły na rozwój systemów transportowych Rzeszowa

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska rozpoczyna cykl spotkań prezentujących rozwiązania komunikacyjne dla miasta.

Rzeszów

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

RZESZÓW. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

Rzeszów

CBA zatrzymało trzech rzeszowskich przedsiębiorców

RZESZÓW. Wartość szkód z tytułu przestępczej działalności szacowana jest na co najmniej 18 mln zł.

Rzeszów

Działki przy Wisłoku zamienione. Brak spójnej koncepcji doprowadzi do chaosu w zabudowie?

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta debatowali nad projektem uchwały mówiącym o zamianie działek przy ul. Podwisłocze.

Reklama