Reklama

Aktualności Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 19.06.2019

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 20 czerwca obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa. W tych miejscach, policjanci będą kierować ruchem i organizować objazdy.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie, rozpoczną się o godz. 9. W związku z tym zamknięty zostanie czasowo ruch pojazdów na Placu Farnym, gdzie odbywać się będzie uroczysta msza święta. Procesja wyruszy po mszy z Placu Farnego, następnie przejdzie ulicami 3-go Maja, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Sokoła do Kościoła Ojców Bernardynów.

Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do godz. 12. Ulice 3-go Maja, Zamkowa i Lisa Kuli, będą w czasie przejścia procesji czasowo zamknięte dla innych uczestników ruchu.
 
Kolejne zgłoszone procesje wyruszą:
 
 • Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Dąbrowskiego 71 w Rzeszowie, w godzinach 17 - 18 procesja przejdzie ul. Dąbrowskiego, w kierunku skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy, jednym pasem ruchu do wejścia w teren osiedla, zakończenie przy kościele OO. Dominikanów w Rzeszowie;
 • Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Bursztynowa w Rzeszowie - o godz. 11 procesja wyjdzie z Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie - Załężu, dalej ul. Ks. Jana Stączka do ul. Jana Ziemiańskiego, następnie przejdzie obok kościoła ponownie wejdzie w ul. Jana Stączka w kierunki OSP i okrążając budynek OSP zawróci w kierunku kościoła, gdzie się zakończy;
 • Parafia Matki Bożej Śnieżnej, ul. Kazimierza Guzego 6 - procesja rozpocznie się ok. godz. 12.50. Przejdzie ulicą Budziwojską od nowego kościoła do Domu Kultury „Budziwój”, skąd powróci na plac kościelny i zakończy się ok. godz. 14.30.
 • Parafia Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie - Zalesiu - procesja rozpocznie się ok. 12.45, przejdzie ul. Zelwerowicza i Robotniczą;
 • Parafia Św. Michała Archanioła ul. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie - procesja w godz. 16 do 17, przejdzie od kościoła pw.  Św. Michała Archanioła ulicami Wiosenna, Mieszka I, Kwietniową, Św. Michała Archanioła w kierunku Wiosennej.
 • Parafia pw. Judy Tadeusza, ul. Wita Stwosza w Rzeszowie (Osiedle Kmity) w godzinach 13.30 - 15.00, procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego, Wita Stwosza do kościoła;
 • Parafia pw. Narodzenia NMP, ul. Staroniwska 78 w Rzeszowie, w godzinach od 11.30 do 13.15 procesja wyruszy z kościoła parafialnego ul. Staroniwską 78. Następnie przejdzie ulicami Staroniwską, Strzelniczą, Jana Wywrockiego i zakończy się przy Krzyżu Jubileuszowym;
 • Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Pl. Św. Józefa  - ok. godz. 12.20 procesja wyruszy spod kościoła przy Placu Św. Józefa i przejdzie ul. Jarową, gdzie zakończy się przy posesji 220 ok. godz. 14.00;
 • Uroczystości Bożego Ciała organizowane przez Katedrę Rzeszowska i Spółdzielnię Metalowiec w godz. 11.45 - 14.30. Ołtarz główny usytuowany będzie na terenach zielonych pomiędzy ulicami Graniczną a Zieloną przy Cmentarzu - Pomniku „W hołdzie żołnierzom AK”. Po mszy św. procesja przejdzie ul. Cichą, Kwiatkowskiego, Graniczną, gdzie zakończy się przy budynku Graniczna 4A. 
 • Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej ul. Rejtana 21 procesja rozpocznie się o godz. 14.45, przejdzie chodnikiem wzdłuż Al. Rejtana w kierunku ul. Kustronia, następnie przejdzie ul. Kustronia i ul. Monte Cassino gdzie zakończy się. 
 • Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza ul. Lwowska 125. O godz. 11.30 procesja wyjdzie z kościoła i przejdzie ulicami Lwowską, Kujawską,  ul. Leszka Czarnego, Anny Jagiellonki, Bolesława Śmiałego Królewską, Saką gdzie procesja zakończy się ok. godz. 13.30.
 • Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem procesja rozpocznie się około godz. 11.15, przejdzie drogą powiatową w stronę Szkoły Podstawowej, w kierunku Strażowa. Dalej procesja skręci  w prawo na drogę gminną i powróci drogą parafialną obok plebanii do zabytkowego kościoła, wyjdzie na drogę powiatową do kościoła nowego. Procesja potrwa do godz. 12.30.
 • Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Partyzantów 38 – procesja rozpocznie się ok. o godz. 13.30 i wyjściu spod  kościoła przejdzie ulicami Partyzantów, Lubelską, Staromiejską. Zakończy się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3.
 • Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w godz. 13.540 – 15.30 procesja przejdzie ulicami Kościelną, Dukielską, Krośnieńską, Sanocką i powrót ul. Kościelną;
 • Parafia pw N.M.P. Królowej Polski w Strażowie – procesja rozpocznie się ok. godz. 10.00 i przejdzie od kościoła droga powiatową w kierunku Krzemienicy do posesji 57. Tam procesja zakończy się ok. godz. 12.00.

W czwartek, 20 czerwca godz. 18.30 - 23, w Parku Sybiraków odbędzie się również koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha". W koncercie może uczestniczyć nawet ponad 20 tys. osób. W tym roku miejsce koncertu zostanie wygrodzone barierkami. W związku z koncertem, w godzinach od 17 do północy, w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.


REKLAMA


Policjanci informują, że dla uczestników koncertu dojeżdżających autokarami, wyznaczono parkingi dla autokarów przy ul. Krakowskiej - parking przed sklepem Lidl, ul. Okulickiego 20 - parking przed sklepem Unimet i ul. Okulickiego 14, parking przed Hipermarketem Kaufland,  przy Al. Wincentego Witosa - parking przy Hipermarkecie B1, przy Al. Wyzwolenia 6 - parking PKS Rzeszów i Al. Wyzwolenie 2 - parking Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,  przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 - parking przed sklepem FRAC&Cerrefour,  parking przy ul. Wspólnej 4 oraz na parkingu 34. Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ul. Krakowskiej 11D wjazd od Al. Witosa z zastrzeżeniem, że na ten parking kierowca wjeżdża sam, po wcześniejszym wysadzeniu uczestników koncertu. Wejście i wyjście na parking dla kierowców przewidziane jest od ul. Krakowskiej.

Dla uczestników dojeżdżających samochodami osobowymi przeznaczono parkingi przy CH Nowy Świat, sklepach Kaufland i Rotunda przy Al. gen. Okulickiego, na stacji paliw Watkem, przy ul. Leopolda Okulickiego, przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej ul. Orla 17, przy Hipermarkecie B1, przed sklepem FRAC&Cerrefour, na Al. Wyzwolenie 2 i ul. Wspólnej 4, wzdłuż ul. Baczyńskiego oraz na terenie najbliższych osiedli.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany - Aktualności Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. ...

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek - Aktualności Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek. ...

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - Aktualności Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu. ...

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku - Aktualności Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem