Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

20-latek z 70 gramami marihuany. Wpadł, bo na widok policjantów zaczął uciekać

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez prokuraturę. Okazało się, że miał przy sobie niemal 70 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci zauważyli na ul. Ofiar Katynia młodego mężczyznę, który na ich widok próbował się szybko oddalić. Zwróciło to uwagę funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go.

Po sprawdzeniu okazało się, że 20-letni mieszkaniec Rzeszowa poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonowa dla miasta Rzeszów w związku z uszkodzeniem samochodu. Mężczyzna miał być zatrzymany i doprowadzony na komisariat. Już po zatrzymaniu, policjanci znaleźli przy nim 70 gramów suszu roślinnego.
Reklama
Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. W związku z tym funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. 

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przedstawił mu zarzuty posiadania znacznej ilości zabronionych substancji odurzających. Zastosował również wobec 20-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Postęp prac na budowie drogi, która połączy dwa rzeszowskie osiedla [ZDJĘCIA]

Realizowany obecnie I etap obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Rzeszów

Niewybuch przed budynkiem Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się rzeszowscy saperzy.

Rzeszów

Maroko, Egipt, Grecja… Gdzie jeszcze polecimy z Jasionki w lecie 2025 r.? Znamy plany czarterowe lotniska

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka przedstawił plany lotów czarterowych na przyszły sezon letni. W ofercie dwie nowości: Marokański Agadir i grecka Chania. Łącznie do wyboru będzie 16 kierunków, do 8 krajów.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana na blisko 100 tys. zł

RZESZÓW. Oszczędności w wysokości prawie 100 tys. zł straciła 53-letnia mieszkanka Rzeszowa. Kobieta została oszukana metodą „na pracownika banku”.

Rzeszów

Piknik Rodzinny dla Serca na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Konsultacje medyczne, bezpłatne badania i atrakcje dla całych rodzin – tak w skrócie zapowiada się kolejna edycja Pikniku Rodzinnego dla Serca organizowanego w ramach Dnia Serca w Rzeszowie.

Rzeszów

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

RZESZÓW. 24 września 2024 r. rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 r. Głosowanie potrwa do 13 października.

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Rzeszów

Utrudnienia na parkingu przy hali Podpromie w związku z meczem Resovii z Lechem Poznań

RZESZÓW. 200 miejsc postojowych na parkingu przy hali Podpromie, wyznaczono dla kibiców Lecha Poznań, którzy przyjadą prywatnymi samochodami na jutrzejszy mecz z Resovią.

Reklama