Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

Dodano: 07.05.2024 r.

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia. Jak się później okazało, był pijany.

Sytuacja miała miejsce w ubiegły wtorek, około północy. 36-letnia kobieta pracująca jako kierowca przewożący osoby na aplikację, zgłosiła dyżurnemu rzeszowskiej policji, że jeden z klientów nie chciał zapłacić za kurs i przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia. Jak relacjonowała poszkodowana, otrzymała dyspozycję przewiezienia klienta z Rzeszowa do Krasnego.

Jak relacjonowała funkcjonariuszom, kiedy dojechali na miejsce okazało się, że jej pasażer nie ma przy sobie pieniędzy, aby opłacić przejazd. Miał je przynieść z domu. 36-latka oczekiwała na jego powrót. Po kilkunastu minutach, klient wrócił i przedmiotem przypominającym zaczął grozić kierującej pozbawieniem życia.  Po chwili mężczyzna oddalił się i wszedł do pobliskiego domu, a przestraszona kobieta odjechała z miejsca, powiadamiając o wszystkim dyżurnego policji.
Reklama
Policjanci pojechali do domu, w którym mieszkał agresywny 23-latek. Okazało się, że mężczyzna schował się przed nimi w szafie na strychu. Mundurowi znaleźli również przedmiot, którym mężczyzna straszył pokrzywdzoną. Jak się okazało, 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego był pijany, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Zgromadzeniem pełnego materiału w tej sprawie zajęli się dochodzeniowcy z komisariatu na Nowym Mieście. Już następnego dnia 23-latek usłyszał zarzut. Mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb karalnych.  Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Reklama