Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

24 kolizje, 3 wypadki – deszczowy czwartek na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 30.05.2025 r. / Redakcja

Wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie / fot. KMP w Rzeszowie
Wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z intensywnymi opadami deszczu, wczoraj na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panowały trudne warunki do jazdy. Tylko tego dnia doszło do 24 kolizji i 3 wypadków. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło po godz. 8:00 w Stobiernej. Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 44–letni kierowca autobusu marki Mercedes, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim volvo i uderzył w niego. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 33–letnia kierująca volvo oraz jej 3– letnia pasażerka.

Po godz. 15.30, w Niechobrzu zderzyły się trzy pojazdy. Jak ustaliła policja, 20–letni kierujący mercedesem benz, najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności od jadącego przed nim peugeota i najechał na jego tył, który siłą odrzutu uderzył w bmw. W tym zdarzeniu ucierpiała 31–letnia kierująca peugeotem, która karetka została przewieziona do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło po godz. 16:30 na al. Rejtana w Rzeszowie. 38–letnia kobieta kierująca bmw, najprawdopodobniej nie zatrzymała się na czerwonym świetle i doprowadziła do zderzenia z kierującym volkswagenem. W wyniku zdarzenia, pomocy medycznej wymagała 32–letnia pasażerka volkswagena.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Rzeszów

Zielona inwestycja na osiedlu Nowe Miasto

RZESZÓW. Łąka kwietna, rabata bylinowa i zakątki tematyczne – to elementy, które wypełnią nową przestrzeń rekreacyjną, która powstanie na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Ruszył przetarg na dokumentację dla budowy kładki na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Reklama