Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

25-latek, kierujący pojazdem, był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanego kierowcę forda. Podczas badania kierowcy forda alkomatem, na urządzeniu zabrakło skali.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 18 w Wólce Niedźwiedzkiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem, 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Rzeszowa, zjechał na przeciwny pas ruchu, zmuszając jadącego z naprzeciwka kierowcę audi do skrętu w lewo celem uniknięcia zderzenia.

Mimo manewru, podczas wymijania samochody otarły się. 25-latek nie zatrzymał się i jadąc nadal lewym pasem, zderzył się czołowo z peugeotem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Okazało się, że kierowca forda był kompletnie pijany. Na alkomacie, którym policjanci zbadali go na miejscu, zabrakło skali. Badanie powtórzone na urządzeniu stacjonarnym pokazało w organizmie mężczyzny ponad 4,5 promila.

W związku z tym policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowane kolizje.
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama