Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

25 stycznia otworzą przejście podziemne na Dworcu PKP

Dodano: 09.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa remont stacji Rzeszów Główny. PKP PLK planuje 25 stycznia otworzyć dojście do peronów przez przejście podziemne. Ponadto, zakończyła się pierwsza cześć robót na wiadukcie nad ul. Batorego.

W najbliższych dniach na stacji Rzeszów Główny mają rozpocząć się ostatnie prace, pozwalające na zakończenie obecnego etapu inwestycji. PKP PLK informuje, że aktualnie na peronie I trwa układanie nowej nawierzchni i montaż zabytkowej wiaty, natomiast na peronie II wykonawca prowadzi roboty wykończeniowe.

Wyżej wymienione perony będą udostępnione dla podróżnych już 25 stycznia, następnie wykonawca rozpocznie przebudowę peronu III. To nie koniec nowości, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa i podróżnych już od 25 stycznia. Do użytku ma zostać oddane przejście podziemne, które docelowo ma połączyć ul. Grottgera i Kochanowskiego wraz z peronami.

„Planujemy również by 25 stycznia otwarte zostało dojście do peronów przez modernizowane przejście podziemne. Przejście będzie miało na razie charakter tymczasowy. Szczegóły prac podczas kolejnych etapów będziemy podawać w drugiej połowie stycznia. Głównie będą polegać na modernizacji peronu III i kontynuacji prac przy przedłużeniu przejścia podziemnego na drugą stronę magistrali kolejowej. Zasadnicze prace budowlane na stacji zakończą się w połowie tego roku” - wyjaśnia Piotr Hamarnik, główny specjalista ds. komunikacji i promocji w regionach z PKP PLK.
Reklama
Wiemy również, na jakim etapie są prace prowadzone na wiadukcie nad ul. Batorego, gdzie aktualnie zakończono pierwszą cześć robót mostowych, które doprowadziły do stworzenia połowy wiaduktu i toru na niej. Drugi etap prac, który potrwa ok. 6 miesięcy, ruszy po 25 stycznia.

Wartość podpisanej w czerwcu 2018 r. umowy, której elementem jest modernizacje stacji Rzeszów Główny, to 205 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2021 r.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Reklama