Reklama

Aktualności / Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

Dodano: 21.02.2024 r.

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowie komisje lekarskie rozpoczną prace w najbliższy poniedziałek. Ogółem do stawienia się do kwalifikacji podlega 1277 osób.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rzeszowie przypomina, że „kwalifikacja to nie mobilizacja”. - Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia – wyjaśnia WCR w Rzeszowie.

W stolicy Podkarpacia powołana została Powiatowa Komisja Lekarska Nr 1 w Rzeszowie z siedzibą w Rzeszowie ul. Hetmańska 21 (SP ZOZ nr 1), obejmująca swoim działaniem teren Gminy Miasta Rzeszów.

Kwalifikacja rozpocznie się 26 lutego 2024 r. i trwać będzie do 25 kwietnia 2024 r. z wyłączeniem dni stawiennictwa kobiet, dla których wyznaczono termin 22-25 kwietnia 2024 r.

Wszystkie osoby , które mają obowiązek stawić się na komisji wojskowej, powinny otrzymać wezwania na 7 dni przed wyznaczonym terminem stawiennictwa. Wezwani, którzy w ważnych powodów nie mogą stawić się w danym dniu na komisji, powinny zgłosić ten fakt do Prezydenta miasta najpóźniej w dniu, w którym była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji wojskowej oraz podać przyczyny, które nie pozwalają jej na to stawiennictwo. Dla osoby takiej wyznaczony zostanie nowy termin stawiennictwa.
 
Wezwaniu podlegają osoby zameldowane na terenie Miasta Rzeszowa na pobyt stały lub czasowy trwający powyżej 3 miesięcy. Ogółem do stawienia się do kwalifikacji podlega 1277 osób.
Informacji, w tym dotyczących rekrutacji do szkolnictwa wojskowego oraz innych ochotniczych form służby wojskowej, udziela Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie ul. Marii Konopnickiej 5, 35-211 Rzeszów tel. 261156111 email: wcrrzeszow@ron.mil.pl

W tym roku, obowiązek stawienia się na komisji w województwie podkarpackim dotyczy: ponad 11 tys. mężczyzn urodzonych w 2005 r., ok. 3,5 tys. mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz ok. 300 kobiet. Łącznie obowiązkowi temu podlegać będzie ok. 15 tys. osób.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki - Aktualności Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll ...

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli ...

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drug...

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przej...

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta - Aktualności Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rze...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: