Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

27 medali dla reprezentantów Rzeszowa w skokach do wody

Dodano: 26.06.2019 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Stolica województwa podkarpackiego zdobyła najwięcej punktów w klasyfikacji miast i województw. Pięciu zawodników Stali Rzeszów zakwalifikowało się na Mistrzostwa Europy Juniorów. Łącznie zawodnicy wywalczyli 27 medali.

W dniach 7 - 9 czerwca w Poznaniu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Rzeszów reprezentowali zawodnicy Stali i spisali się wyśmienicie przywożąc 11 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych medali.

Podczas zawodów pięciu zawodników Stali uzyskało kwalifikacje na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów (24 - 30.06.2019 Kazań/Rosja): Aleksandra Błażowska, Karolina Wolska, Justyna Ciskał, Filip Jachim oraz Robert Łukaszewicz.

W rywalizacji miast i województw, Rzeszów zdobył najwięcej punktów (131,5) przed Warszawą (52,5) i Łodzią (10,5).

W grupie B dziewcząt na przyrządach jednometrowych i trzymetrowych najlepsza była Maria Łukaszewicz (odpowiednio 273 oraz 280,60 pkt.). W tej samej kategorii wśród mężczyzn z trampoliny 1 m najlepszy był Oskar Cmela, zdobywając 208,75 pkt.

W kategorii A dziewcząt podium zostało zdominowane przez zawodniczki Stali Rzeszów, które na obu przyrządach wymieniały się jedynie miejscami. W kategorii 1 - metra pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Błażowska (368,90), druga była Aleksandra Puterla (318,75), trzecia Karolina Wolska (314,80). Tuż za nimi uplasowały się koleżanki - Justyna Ciskał (294,20) oraz Agnieszka Frankiewicz (288,20).

Z trampoliny 3-metrowej pierwsza była Aleksandra Błażowska (389,60 pkt), drugie miejsce zajęła Karolina Wolska (367,25) trzecie - Justyna Ciskał (343,80 pkt.). Tuż za podium znalazły się Aleksandra Puterla (340,45) oraz Agnieszka Frankiewicz (336 pkt.).
W tej samej kategorii wiekowej z wieży Aleksandra Błażowska wyskakała drugie miejsce (277,40), a Karolina Wolska trzecie (226,45).

Wśród panów w kategorii A rzeszowianie także nie mieli sobie równych. Z trampoliny 3-metrowej najlepszy by Filip Jachim (458,05), drugie miejsce zajął Robert Łukaszewicz (418,45), a trzecie Łukasz Wiatr (361,65).
Reklama
Z 1 metra pierwszy był Robert Łukaszewicz (413,65), drugi Filip Jachim (402,95), a trzeci również Łukasz Wiatr (348,40). W skokach z wieży pierwsze miejsce zajął Filip Jachim (459), a drugie Robert Łukaszewicz (444,90).

W kategorii open wśród kobiet najlepsza była Kaja Skrzek, zdobywając odpowiednio 248,95 pkt. z trampoliny 1 metr oraz 274,20 z 3 metrów.

Aleksandra Błażowska była druga na 1 metrze (238,50), a Karolina Wolska na tym samym przyrządzie była trzecia (199,75). Na czwartym miejscu uplasowała się również zawodniczka rzeszowskiej Stali Agnieszka Frankiewicz (199,50), piąta była Justyna Ciskał (186,90). Szóste miejsce zajęła Aleksandra Puterla (175,30), a Maria Łukaszewicz była dziesiąta (134,25).

W kategorii open mężczyzn niepokonani byli również rzeszowianie. Kacper Lesiak był pierwszy na trampolinie 1 m (391,30) oraz drugi na 3 m (372,40). Andrzej Rzeszutek był drugi na trampolinie 1 m (372,05), za to wygrał na 3 m (393,80). Filip Jachim zdobył trzecie miejsce z 1 m (304,90), tuż za nim uplasował się Robert Łukaszewicz (291,55), a Łukasz Wiatr był siódmy (223,70). Z wieży Filip Jachim zajął trzecie miejsce (243,95), a Robert Łukaszewicz był czwarty (229,70).

Doskonale spisały się również synchrony - wśród kobiet wygrały Justyna Ciskał i Karolina Wolska (220,17), a z panów Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek (377,19).

19 czerwca w rzeszowskim Ratuszu odbyło się spotkanie skoczków do wody Klubu Stali Rzeszów z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Rzeszowa panem Henrykiem Wolickim, który pogratulował rzeszowskim zawodnikom odniesionych sukcesów osiągniętych zarówno w Polsce jak i za granicą oraz wręczył prezenty ufundowane przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie PSZOKi w piątki będą nieczynne

RZESZÓW. Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne we wtorki, czwartki i soboty.

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Reklama