Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

28 czerwca upływa termin zgłoszeń propozycji do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Dodano: 28.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W piątek, 28 czerwca upływa termin zgłaszania propozycji zadań do sfinansowania z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Głosowanie rozpocznie się 30 sierpnia br.

Do 28 czerwca mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać inwestycje i projekty, które mogłyby być zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na budowę, modernizację lub remonty infrastruktury miejskiej oraz działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, sportowym i oświatowym przeznaczono 10 mln zł.

Wnioski w wersji papierowej można składać w: Biurze Rady Miasta, Punktach Obsługi Mieszkańców, Punktach Informacyjnych Miasta i Ratuszu.
Reklama
Zgłoszenia projektów dokonuje się za pomocą aplikacji do obsługi RBO dostępnej na stronie rbo.erzeszow.pl.

Harmonogram RBO 2020:
 
  • zgłaszanie projektów - od 27 maja 2019 r. do 28 czerwca 2019 r.
  • weryfikacja zgłoszonych projektów - od 1 lipca 2019 r. do 31 lipca 2019 r.
  • sporządzenie listy projektów dopuszczonych do glosowania - 31 lipca 2019 r.
  • składanie skarg na niedopuszczenie projektu do głosowania - 7 sierpnia 2019 r.
  • głosowanie - od 30 sierpnia 2019 r. do 20 września 2019 r.
  • publikacja wyników głosowania - 30 września 2019 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Rzeszów

Nowy żłobek powstanie na os. Wilkowyja

RZESZÓW. Radni zabezpieczyli pierwsze środki na budowę nowego żłobka na osiedlu Wilkowyja. Ma powstać do 2022 roku.

Rzeszów

Kierowco! Remont ul. Lisa-Kuli rozpoczęty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Utrudnień należy się spodziewać do końca sierpnia. Remontowana droga będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

Rzeszów

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Rzeszów

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 

Rzeszów

Kto wybuduje żłobek i przedszkole na os. Budziwój?

RZESZÓW. Władze miasta ogłosiły drugi przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój. Poprzedni przetarg okazał się nieuważny ze względu na błędy formalne i za wysokie oferty wykonawców.

Rzeszów

Kolejne inwestycje na "Dworzysku". Powstaną nowe miejsca pracy

RZESZÓW. Firma „Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną, a co za tym idzie - nowe miejsca pracy.

Reklama