Rzeszów - Niedziela, 21.06.2026
Reklama

28 czerwca upływa termin zgłoszeń propozycji do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Dodano: 28.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W piątek, 28 czerwca upływa termin zgłaszania propozycji zadań do sfinansowania z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Głosowanie rozpocznie się 30 sierpnia br.

Do 28 czerwca mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać inwestycje i projekty, które mogłyby być zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na budowę, modernizację lub remonty infrastruktury miejskiej oraz działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, sportowym i oświatowym przeznaczono 10 mln zł.

Wnioski w wersji papierowej można składać w: Biurze Rady Miasta, Punktach Obsługi Mieszkańców, Punktach Informacyjnych Miasta i Ratuszu.
Reklama
Zgłoszenia projektów dokonuje się za pomocą aplikacji do obsługi RBO dostępnej na stronie rbo.erzeszow.pl.

Harmonogram RBO 2020:
 
  • zgłaszanie projektów - od 27 maja 2019 r. do 28 czerwca 2019 r.
  • weryfikacja zgłoszonych projektów - od 1 lipca 2019 r. do 31 lipca 2019 r.
  • sporządzenie listy projektów dopuszczonych do glosowania - 31 lipca 2019 r.
  • składanie skarg na niedopuszczenie projektu do głosowania - 7 sierpnia 2019 r.
  • głosowanie - od 30 sierpnia 2019 r. do 20 września 2019 r.
  • publikacja wyników głosowania - 30 września 2019 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali samochody, które emitują za dużo spalin

RZESZÓW. Ponad 70 pojazdów skontrolowali rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach działań pn. „Cichy i czysty Rzeszów”.

Rzeszów

Pilne ostrzeżenie ZTM! Fałszywe informacje o kartach na bezpłatne przejazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikował ważny komunikat dotyczący fałszywych kart transportowych oferowanych w internecie, które rzekomo mają uprawniać do bezpłatnych przejazdów rzeszowską komunikacją miejską.

Rzeszów

Mostem Załęskim pojedziemy jeszcze w tym miesiącu. Kończy się I etap budowy Wisłokostrady

RZESZÓW. Prace przy zakończeniu I etapu budowy Wisłokostrady, czyli drogi od al. Tadeusza Rejtana do ul. gen. Maczka są już na finiszu. Jak zapewnia Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, jeszcze w tym miesiącu...

Rzeszów

Nowe połączenie lotnicze z Rzeszowa do Grecji

SkyUp Airlines uruchomiło nowe, regularne połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka do greckiego Heraklionu – serca słonecznej Krety. Loty odbywają się we wtorki.

Rzeszów

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Boguchwale. Nie żyje mężczyzna

BOGUCHWAŁA. Rzeszowscy policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów tragicznego zderzenia, do którego doszło dziś rano na torach kolejowych w Boguchwale. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz pociąg.

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Reklama