Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

Dodano:

fot. Łukasz Miklasiński / Materiały prasowe
fot. Łukasz Miklasiński / Materiały prasowe
RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski, który potrwa do soboty, 8 sierpnia. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. Na czas trwania imprezy niektóre drogi i ulice zostaną zamknięte. Autobusy MPK pojadą objazdami.

Nieczynne parkingi na Podpromiu i ul. Kilara

Od 6 do 8 sierpnia wyłączone z eksploatacji będą parkingi przy hali Podpromie oraz parking dwupoziomowy przy ulicy Kilara, gdzie zlokalizowany będzie park serwisowy. Czasowo zamykana będzie także ulica Podpromie.

Zamknięte ulice

Czwartek, 6.08.2020

W czwartek, 6 sierpnia na rzeszowskim rynku odbędzie się ceremonia startu. W związku z tym w godz. 17:00 – 22:00 zamknięty będzie fragment ulicy Mickiewicza, od skrzyżowania z ulicą Berka Joselewicza do Rynku.

Piątek, 7.08.2020

W piątek (7 sierpnia), na czas trwania odcinka testowego (7:00-12:00), wyłączone z ruchu będą drogi w miejscowości Niechobrz, w gminie Boguchwała. Utrudnienia czekają także mieszkańców gminy Czudec (11:15-19:15) oraz Lubenia (12:00-20:00), gdzie rozgrywane będą dwa pierwsze odcinki specjalne rajdu.

Wieczorem rozegrany zostanie odcinek specjalny w Rzeszowie. W godzinach 16:00-23:00 zamknięte będą ulice:
  • ul. Lisa-Kuli
  • ul. Jagiellońska – od ul. Poniatowskiego do ul. Zygmuntowskiej
  • ul. Mochnackiego – od Ronda Pakosława do ul. Czwartaków
  • ul. Pułaskiego – od al. Cieplińskiego do parkingu przy hali ROSiR
  • al. Cieplińskiego – od „nawrotki” przy skrzyżowaniu z ul. ks. Jałowego w kierunku Ronda Pakosława
  • ul. Jana III Sobieskiego – od ul. Sokoła do ul. Bernardyńskiej
  • ul. Sokoła
  • ul. Jana Matejki – od pl. Farnego do Rynku
  • ul. Słowackiego – od Rynku do ul. Króla Kazimierza
  • ul. Zygmuntowska – od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej
  • ul. Moniuszki
  • pl. Farny

Sobota, 8.08.2020

W sobotę (8 sierpnia) kierowcy napotkają utrudnienia na drogach w gminach: Czudec, Wiśniowa, Strzyżów (7:30-16:30), gdzie odbędzie się OS Zawadka oraz Sędziszów Małopolski (8:15-17:15), na terenie której przebiega trasa OS Zagorzyce.

W czasie sobotniej ceremonii mety rajdu na rzeszowskim Rynku, w godz. 13:15-19:15, podobnie jak w czwartek, zamknięta będzie ulica Mickiewicza, pomiędzy ulicą Berka Joselewicza a Rynkiem.

Godziny zamknięcia dróg na poszczególnych odcinkach specjalnych:

Piątek, 7 sierpnia 2020
  • Odcinek Testowy Niechobrz – 07:00-12:00
  • OS 1/3 Pstrągowa – 11:15-19:15
  • OS 2/4 Lubenia – 12:00-20:00
  • OS 5 Rzeszów – 16:00-23:00

Sobota, 8 sierpnia 2020
  • OS 6/8 Zawadka – 07:30-16:30
  • OS 7/9 Zagorzyce – 08:15-17:15 
 
Objazdy autobusów MPK

W związku z piątym odcinkiem specjalnym, który rozgrany zostanie w Rzeszowie, w piątek 7 sierpnia w godz. od 16:00 do 23:00 zmianie ulegną trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. Autobusy linii 0B, 2, 3, 7, 8, 10, 11, 14, 15, 18, 26, 28, 30, 34, 35, 36, 38, 45, 58 oraz 59 autobusy będą kursować objazdami:
 
Reklama
Wszystkie kursy autobusów linii 0A po godz. 16:00 zostają zawieszone (także kursy po godz. 23:00).

Wszystkie autobusy kursujące przez ulice Cieplińskiego oraz Lisa–Kuli następnie Dąbrowskiego/Hetmańską/Kopisto kursować będą objazdem przez Piłsudskiego, Pl. Wolności, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów następnie trasą bez zmian.

Wszystkie autobusy kursujące od ul. Dąbrowskiego/Hetmańskiej/Kopisto przez Lisa-Kuli
oraz Cieplińskiego kursować będą objazdem przez Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności następnie trasą bez zmian.

Autobusy linii nr 10 kursujące w kierunku Łukasiewicza kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara następnie trasą bez zmian. W kierunku Bł. Karoliny kursować będą do ul. Kopisto trasą bez zmian, następnie objazdem przez Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.

Autobusy linii nr 35 kursujące w kierunku centrum kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności do Bardowskiego. W kierunku Kielanówki kursować będą od przystanku Bardowskiego 01/04 przez Bardowskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Kolejową, Pl. Wolności 01, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.

Autobusy linii nr 45 w kierunku Mogielnicy kursować będą od przystanku Bardowskiego 01/04 przez Bardowskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Kolejową, Pl. Wolności 01, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian. W kierunku do Bardowskiego, kursować będą objazdem do ul Targowej, następnie Pl. Wolności galeria 04 i Bardowskiego

Na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

Autobusy linii nr 11, 15 i 38 kursujące od ul. Lwowskiej do centrum kursować będą do przystanku Pl. Wolności galeria 04 trasą bez zmian, następnie p. Żeromskiego, Pl. Kilińskiego (bez zatrzymywania się na przystanku Pl. Kilińskiego 01), Fredry, Głowackiego, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów następnie trasą bez zmian. W kierunku ul. Lwowskiej objazdem do przystanku Targowa cmentarz 02, następnie Głowackiego (bez zatrzymywania się na przystanku Głowackiego ZUS 01), Fredry, Kolejową, Pl. Wolności 01 i dalej trasą bez zmian.

Mapy

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów z Legendary Rover Team Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Projekt marsjańskiego drona stworzony przez członków Legendary Rover Team, zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodów IPAS Challenge.

Rzeszów

60 mln zł z Ministerstwa Sportu na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Dwie duże rzeszowskie inwestycje uzyskają wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Chodzi o Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki oraz basen przy ul. Matuszczaka.

Rzeszów

Areszt dla 41-latka z Rzeszowa za udostępnianie treści pedofilskich

RZESZÓW. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Reklama