Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Dofinansowanie obejmie zakupy w zakresie kardiologii. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało 3 mln zł na doposażenie szpitala MSWiA w Rzeszowie. Umowę podpisała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie kardiologii.

„Realizowany w państwa szpitalu projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia w ramach wspierania szpitali o charakterze ponadregionalnym” – stwierdziła wiceminister zdrowia.

W ramach inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt. Zakupiony zostanie zestaw do krążenia pozaustrojowego, system elektro-anatomiczny, aparaty echokardiograficznego oraz moduł do rekonstrukcji anatomii jam serca.

„Na tego typu działania przeznaczyliśmy w skali kraju ponad miliard złotych, z czego na wsparcie oddziałów kardiologicznych przeznaczyliśmy ponda 246 mln zł. Świadczy to jak ważnym obszarem dla ministra zdrowia jest obszar kardiologii” – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec na ul. Geodetów w Rzeszowie zostanie zmodernizowany

RZESZÓW. 15-piętrowy budynek biurowo-administracyjny przy ul. Geodetów 1 zostanie zmodernizowany. Inwestycję za ponad 26 mln zł zrealizuje firma Erbud. Umowa została już podpisana.

Rzeszów

Trzy osoby ranne w wypadku na al. Witosa

RZESZÓW. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na al. Witosa w Rzeszowie doszło do zderzenie czterech pojazdów. W zdarzenie ucierpiały trzy osoby. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Rzeszów

Powstają nowe chodniki w ścisłym centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace związane z przebudową chodników przy ul. Matejki i Słowackiego. Inwestycję realizuje ta sama firma, która przeprowadziła remont ul. Grunwaldzkiej – OBO Polska.

Rzeszów

W 2025 roku pojedziemy wodorowymi autobusami MPK?

RZESZÓW. W piątek podpisano umowę na dofinansowanie zakupu 20 zeroemisyjnych autobusów napędzanych wodorem. Środki w wysokości 70 mln zł pochodzą z KPO.

Rzeszów

Potrącenie rowerzysty na ul. Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. 70-letnia kobieta kierująca skodą potrąciła dziś rano 79-letniego rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Borku Starym. 11-letni chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala

RZESZÓW. Policjanci z komisariatu w Tyczynie interweniowali w jednym z domów rodzinnych w Borku Starym, gdzie doszło do podtrucia tlenkiem węgla. 11-letni chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Rzeszów

ZOBACZ: Nowe graffiti w tunelu przy rzeszowskiej zaporze

RZESZÓW. Na ścianach tunelu biegnącego pod aleją Powstańców Warszawy, w rejonie Mostu Karpackiego, pojawiły się nowe malowidła. Powstały w ramach tegorocznej akcji „Cans Lovers”.

Rzeszów

Znamy listę zadań przyjętych do realizacji w ramach RBO 2025

RZESZÓW. Montaż klimatyzatorów w rzeszowskich szkołach podstawowych, sad owocowy na Baranówce, letnia czytelnia na Bulwarach czy rozbudowa parku na osiedlu Kotuli - to przykładowe projekty, które zostaną zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu...

Reklama