Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Dofinansowanie obejmie zakupy w zakresie kardiologii. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało 3 mln zł na doposażenie szpitala MSWiA w Rzeszowie. Umowę podpisała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie kardiologii.

„Realizowany w państwa szpitalu projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia w ramach wspierania szpitali o charakterze ponadregionalnym” – stwierdziła wiceminister zdrowia.

W ramach inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt. Zakupiony zostanie zestaw do krążenia pozaustrojowego, system elektro-anatomiczny, aparaty echokardiograficznego oraz moduł do rekonstrukcji anatomii jam serca.

„Na tego typu działania przeznaczyliśmy w skali kraju ponad miliard złotych, z czego na wsparcie oddziałów kardiologicznych przeznaczyliśmy ponda 246 mln zł. Świadczy to jak ważnym obszarem dla ministra zdrowia jest obszar kardiologii” – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Rzeszów

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

Rzeszów

Spisowy weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które jeszcze się nie spisały, będą miały okazję zrobić to w najbliższy weekend.

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Rozpoczęto budowę przystanku Rzeszów Wschodni

RZESZÓW. To jeden z 14 przystanków jakie wybuduje PKP PLK w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. 

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Reklama