Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Dofinansowanie obejmie zakupy w zakresie kardiologii. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało 3 mln zł na doposażenie szpitala MSWiA w Rzeszowie. Umowę podpisała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie kardiologii.

„Realizowany w państwa szpitalu projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia w ramach wspierania szpitali o charakterze ponadregionalnym” – stwierdziła wiceminister zdrowia.

W ramach inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt. Zakupiony zostanie zestaw do krążenia pozaustrojowego, system elektro-anatomiczny, aparaty echokardiograficznego oraz moduł do rekonstrukcji anatomii jam serca.

„Na tego typu działania przeznaczyliśmy w skali kraju ponad miliard złotych, z czego na wsparcie oddziałów kardiologicznych przeznaczyliśmy ponda 246 mln zł. Świadczy to jak ważnym obszarem dla ministra zdrowia jest obszar kardiologii” – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Reklama