Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 28.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Doszło do trzech wypadków, w których rannych zostały trzy osoby. Sześciu kierowców ukarano za jazdę pod wpływem alkoholu, rekordzista miał prawie 4 promile.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 11.30, w Górnie na ul. Centralnej. Jak ustalili policjanci, 19-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, podczas włączania się do ruchu z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym rowerem. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Przed godz. 1:00, na al. Piłsudskiego w Rzeszowie, 34-letnia kobieta kierująca fordem, jadąc ul. Cieplińskiego w kierunku ul. Lisa-Kuli, na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodu marki audi. W wyniku zderzenia, jego kierowca został niegroźni ranny. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,20 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Tego samego dnia, o godz. 14:00 doszło do zderzenia samochodu z motocyklem na ul. Miłocińskiej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 71-letni kierujący hondą, wyjeżdżając z parkingu bloku na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem yamaha. W wyniku zderzenia ranny został 33-letni motocyklista, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze ujawnili również 6 osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem mimo tego, że wcześniej piły alkohol. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Dynowa. Mężczyzna kierował audi mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 37-latek z uwagi na stan upojenia alkoholowego trafił do szpitala. Jego pojazd został zabezpieczony procesowo.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Rzeszów

Miejscy urzędnicy skontrolują przydomowe kompostowniki

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszają wiosenne kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzą, czy bioodpady są składowane zgodnie z zasadami kompostowania.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Reklama