Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 28.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Doszło do trzech wypadków, w których rannych zostały trzy osoby. Sześciu kierowców ukarano za jazdę pod wpływem alkoholu, rekordzista miał prawie 4 promile.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 11.30, w Górnie na ul. Centralnej. Jak ustalili policjanci, 19-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, podczas włączania się do ruchu z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym rowerem. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Przed godz. 1:00, na al. Piłsudskiego w Rzeszowie, 34-letnia kobieta kierująca fordem, jadąc ul. Cieplińskiego w kierunku ul. Lisa-Kuli, na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodu marki audi. W wyniku zderzenia, jego kierowca został niegroźni ranny. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,20 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Tego samego dnia, o godz. 14:00 doszło do zderzenia samochodu z motocyklem na ul. Miłocińskiej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 71-letni kierujący hondą, wyjeżdżając z parkingu bloku na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem yamaha. W wyniku zderzenia ranny został 33-letni motocyklista, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze ujawnili również 6 osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem mimo tego, że wcześniej piły alkohol. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Dynowa. Mężczyzna kierował audi mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 37-latek z uwagi na stan upojenia alkoholowego trafił do szpitala. Jego pojazd został zabezpieczony procesowo.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Rzeszów

Miasto szuka projektanta nowej drogi od ul. Kustronia do al. Rejtana

RZESZÓW. W sąsiedztwie Sądu Rejonowego w Rzeszowie ma powstać nowa droga, która połączy ul. Kustronia z al. Rejtana. Ruszył kolejny przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt tej inwestycji. Wcześniejsze postępowanie zostało...

Reklama