Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 28.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Doszło do trzech wypadków, w których rannych zostały trzy osoby. Sześciu kierowców ukarano za jazdę pod wpływem alkoholu, rekordzista miał prawie 4 promile.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 11.30, w Górnie na ul. Centralnej. Jak ustalili policjanci, 19-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, podczas włączania się do ruchu z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym rowerem. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Przed godz. 1:00, na al. Piłsudskiego w Rzeszowie, 34-letnia kobieta kierująca fordem, jadąc ul. Cieplińskiego w kierunku ul. Lisa-Kuli, na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodu marki audi. W wyniku zderzenia, jego kierowca został niegroźni ranny. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,20 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Tego samego dnia, o godz. 14:00 doszło do zderzenia samochodu z motocyklem na ul. Miłocińskiej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 71-letni kierujący hondą, wyjeżdżając z parkingu bloku na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem yamaha. W wyniku zderzenia ranny został 33-letni motocyklista, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze ujawnili również 6 osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem mimo tego, że wcześniej piły alkohol. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Dynowa. Mężczyzna kierował audi mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 37-latek z uwagi na stan upojenia alkoholowego trafił do szpitala. Jego pojazd został zabezpieczony procesowo.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rewitalizacja części Parku Sybiraków. Pojawiły się nowe atrakcje [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Nowe urządzenia zabawowe i do ćwiczeń, nowe bramki piłkarskie i sporo roślinności – to elementy jakie pojawiły się w zrewitalizowanej części Parku Sybiraków w Rzeszowie.

Rzeszów

Duże dofinansowanie na nowe inwestycje w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko otrzyma 31 mln zł dofinansowania ze środków UE na realizację trzech ważnych projektów. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ok. 51 mln zł, brakującą kwota spółka dołoży z własnych...

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładach kilku linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zmianach w rozkładach jazdy, jakie nastąpią z dniem 1 stycznia 2025 roku na liniach: 19, 44, 46 i 58.

Rzeszów

W sobotę charytatywna zbiórka elektrośmieci na rzecz schroniska Kundelek

RZESZÓW. W sobotę, 21 grudnia, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” oraz opiekę nad zwierzętami...

Rzeszów

Atrakcyjne zniżki i darmowe wejścia na lodowisko w Parku Sybiraków w Rzeszowie

RZESZÓW. Posiadacze Karty Mieszkańca, uczniowie rzeszowskich szkół oraz posiadacze karty Multisport, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty na lodowisku w Parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. 51-latek zginął na miejscu

W Rudnej Małej samochód ciężarowy potrącił 51-letniego rowerzystę. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzeszów

Kolizja na al. Rejtana. Toyota uderzyła w słup i przewróciła się na bok

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji na al. Rejtana w Rzeszowie.

Rzeszów

Wigilia miejska na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru Politechniki, poczęstunek wigilijnymi potrawami, spotkanie z władzami miasta, świąteczne koncerty i wiele więcej atrakcji – tak będzie wyglądać miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku.

Reklama