Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

Dodano: 25.01.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy. Lokalni artyści nagrali rzeszowski hymn WOŚP 2022, a prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek na aukcję na rzecz WOŚP podarował bilet dla 4 osób na wspólne zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic.

W tym roku Orkiestra gra dla okulistyki dziecięcej. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.
Organizatorzy rzeszowskiej edycji 30. Finału WOŚP przygotowali szereg atrakcji. Na rzeszowskim Rynku oraz w Rzeszowskich Piwnicach odbędą się pokazy, warsztaty i koncerty.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek również gra z WOŚP. Na aukcję podarował bilet dla 4 osób na wspólne  zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic - najnowocześniejszej w Polsce, interaktywnej trasy podziemnej.  Rodzina lub grupa przyjaciół, która wylicytuje zwiedzanie, będzie mogła stworzyć wraz z prezydentem drużynę znawców historii Rzeszowa i w trakcie ponad 2 godzinnego przejścia, przeżyć mnóstwo przygód. Uczestnicy otrzymają też pamiątkowy plakat PAKO oraz 4 zestawy gadżetów.

Aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje też Unia Metropolii Polskich w skład której wchodzi Rzeszów. Na licytację zostanie wystawiony zestaw skarpetek z symbolami i nazwami wszystkich miast członkowskich.

30. Finał WOŚP: Atrakcje w Rzeszowie

Zabawa w stolicy Podkarpacia rozpocznie się już o godzinie 11.45 wspólnym przemarszem wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów WOŚP z ul. 3 Maja do Rynku. Przy Rynku (od strony ul. Mickiewicza) zaparkują między innymi pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach z kolei na przybyłych będą czekały łaziki przygotowane przez Politechnikę Rzeszowską. Na płycie Rynku natomiast odbędą się między innymi pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie. Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych z pewnością ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall . Rzeszowski Dom Kultury natomiast przygotuje warsztaty artystyczne, między innymi z wykonywania lampionów.
 
WOŚP 2022: Koncerty w Rzeszowie

Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13.00 do 15.30 czas umilą artyści z RDK i Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z DK Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:
Reklama
•             15.45 – BLANT
•             16.30 – SYMPTONE
•             17.15 – PERSPECTIVE BAND
•             18.15 – DOC
•             19.10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP
•             20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA (FIRE SHOW)
•             20.20 – ANIKA DĄBROWSKA
•             21.25 – LORDOFON

Rzeszowski hymn WOŚP 2022

Podczas finału swoją premierę będzie miał też hymn WOŚP 2022 nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. Mowa o utworze „Jest jeszcze ocean”, której autorem i kompozytorem jest Robert Bartusik. Piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., a obecnie zyskała nowe brzmienie. Rzeszowski hymn WOŚP 2022 został nagrany w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio, a teledysk w Rzeszowskich Piwnicach. W projekcie wzięli udział:

•             Małgorzata Boć – wokal,
•             Dominika Kindrat – wokal,
•             Ewa Siembida - Jachym – wokal,
•             Marcin Iżela – wokal,
•             Konrad Baum – wokal,
•             Zbigniew Działa – wokal,
•             Sebastian Stachurski - wokal, gitary,
•             Wojciech Kwieciński – bas,
•             Przemek Nycz - perkusja ,
•             Władysław Wiater – saksofon,
•             Marcin Dyś - instrumenty klawiszowe.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Rzeszów

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Reklama