Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

Dodano: 25.01.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy. Lokalni artyści nagrali rzeszowski hymn WOŚP 2022, a prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek na aukcję na rzecz WOŚP podarował bilet dla 4 osób na wspólne zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic.

W tym roku Orkiestra gra dla okulistyki dziecięcej. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.
Organizatorzy rzeszowskiej edycji 30. Finału WOŚP przygotowali szereg atrakcji. Na rzeszowskim Rynku oraz w Rzeszowskich Piwnicach odbędą się pokazy, warsztaty i koncerty.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek również gra z WOŚP. Na aukcję podarował bilet dla 4 osób na wspólne  zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic - najnowocześniejszej w Polsce, interaktywnej trasy podziemnej.  Rodzina lub grupa przyjaciół, która wylicytuje zwiedzanie, będzie mogła stworzyć wraz z prezydentem drużynę znawców historii Rzeszowa i w trakcie ponad 2 godzinnego przejścia, przeżyć mnóstwo przygód. Uczestnicy otrzymają też pamiątkowy plakat PAKO oraz 4 zestawy gadżetów.

Aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje też Unia Metropolii Polskich w skład której wchodzi Rzeszów. Na licytację zostanie wystawiony zestaw skarpetek z symbolami i nazwami wszystkich miast członkowskich.

30. Finał WOŚP: Atrakcje w Rzeszowie

Zabawa w stolicy Podkarpacia rozpocznie się już o godzinie 11.45 wspólnym przemarszem wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów WOŚP z ul. 3 Maja do Rynku. Przy Rynku (od strony ul. Mickiewicza) zaparkują między innymi pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach z kolei na przybyłych będą czekały łaziki przygotowane przez Politechnikę Rzeszowską. Na płycie Rynku natomiast odbędą się między innymi pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie. Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych z pewnością ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall . Rzeszowski Dom Kultury natomiast przygotuje warsztaty artystyczne, między innymi z wykonywania lampionów.
 
WOŚP 2022: Koncerty w Rzeszowie

Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13.00 do 15.30 czas umilą artyści z RDK i Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z DK Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:
Reklama
•             15.45 – BLANT
•             16.30 – SYMPTONE
•             17.15 – PERSPECTIVE BAND
•             18.15 – DOC
•             19.10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP
•             20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA (FIRE SHOW)
•             20.20 – ANIKA DĄBROWSKA
•             21.25 – LORDOFON

Rzeszowski hymn WOŚP 2022

Podczas finału swoją premierę będzie miał też hymn WOŚP 2022 nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. Mowa o utworze „Jest jeszcze ocean”, której autorem i kompozytorem jest Robert Bartusik. Piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., a obecnie zyskała nowe brzmienie. Rzeszowski hymn WOŚP 2022 został nagrany w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio, a teledysk w Rzeszowskich Piwnicach. W projekcie wzięli udział:

•             Małgorzata Boć – wokal,
•             Dominika Kindrat – wokal,
•             Ewa Siembida - Jachym – wokal,
•             Marcin Iżela – wokal,
•             Konrad Baum – wokal,
•             Zbigniew Działa – wokal,
•             Sebastian Stachurski - wokal, gitary,
•             Wojciech Kwieciński – bas,
•             Przemek Nycz - perkusja ,
•             Władysław Wiater – saksofon,
•             Marcin Dyś - instrumenty klawiszowe.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tesco w Rzeszowie do likwidacji. Nieoficjalnie wiadomo, że działać będzie do 30 października

RZESZÓW. W Solidarności nie wiedzą komu te tereny zostały sprzedane, o ile w ogóle zostały sprzedane. 

Rzeszów

Jaka przyszłość czeka linie nr 57? Mieszkańcy Łańcuta pomogą w podjęciu decyzji

RZESZÓW. Władze Rzeszowa zdążyły już przedstawić nową ofertę. 

Rzeszów

Dzień otwarty Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie

RZESZÓW. Porad udzielać będzie personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Reklama