Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

Dodano: 29.01.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia po raz. 30 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą. W Rzeszowie będą działać 3 sztaby, na ulicach naszego miasta pojawi się 265 wolontariuszy.

Korowód wolontariuszy i wolontariuszy z psami wyruszy o godz. 11.45 spod siedziby Polskiego Radia Rzeszów. Towarzyszyć mu będzie ok. 60 osób z rzeszowskiego klubu morsowego „Sopelek”. Na rzeszowskim Rynku powita ich Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Atrakcje na rzeszowskim Rynku

Na wszystkich, którzy w niedzielę pojawią się na rzeszowskim Rynku czeka wiele atrakcji, w tym koncerty, pokazy oraz warsztaty.

Od strony ul. Mickiewicza zaparkują między innymi pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują się Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będzie można zobaczyć łazik marsjański, bolid, roboty lego, i inne atrakcje. 

Na płycie Rynku odbędą się między innymi pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie. Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych z pewnością ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall . Rzeszowski Dom Kultury natomiast przygotuje warsztaty artystyczne, między innymi z wykonywania lampionów.
Reklama
Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13.00 do 15.30 czas umilą artyści z RDK i Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z Dominika Kindrat Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:

•          15:30 – Konrad Dybaś - Mistrz Świata Freestyle Football
•          15.45 – BLANT
•          16.30 – SYMPTONE
•          17.15 – PERSPECTIVE BAND
•          18.15 – DOC
•          19.10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP
•          20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA  - FIRE SHOW
•          20.20 – ANIKA DĄBROWSKA
•          21.25 – LORDOFON

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Miasto zacieśnia współpracę z rzeszowskimi uczelniami

RZESZÓW. Podpisano porozumienie dotyczące współpracy i wspólnego działania miasta z sześcioma rzeszowskimi uczelniami.

Rzeszów

Dachowanie w Hermanowej. Kierowca miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 33-latek kierujący oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Rzeszów stawia na rekreację i sport

RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście.

Rzeszów

W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Około 300 zawodników pobiegnie wokół Rzeszowa

RZESZÓW. Będą rywalizować na trasach o długości 30, 50, 70 i 115 km.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Reklama