Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

Dodano: 29.01.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia po raz. 30 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą. W Rzeszowie będą działać 3 sztaby, na ulicach naszego miasta pojawi się 265 wolontariuszy.

Korowód wolontariuszy i wolontariuszy z psami wyruszy o godz. 11.45 spod siedziby Polskiego Radia Rzeszów. Towarzyszyć mu będzie ok. 60 osób z rzeszowskiego klubu morsowego „Sopelek”. Na rzeszowskim Rynku powita ich Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Atrakcje na rzeszowskim Rynku

Na wszystkich, którzy w niedzielę pojawią się na rzeszowskim Rynku czeka wiele atrakcji, w tym koncerty, pokazy oraz warsztaty.

Od strony ul. Mickiewicza zaparkują między innymi pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują się Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będzie można zobaczyć łazik marsjański, bolid, roboty lego, i inne atrakcje. 

Na płycie Rynku odbędą się między innymi pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie. Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych z pewnością ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall . Rzeszowski Dom Kultury natomiast przygotuje warsztaty artystyczne, między innymi z wykonywania lampionów.
Reklama
Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13.00 do 15.30 czas umilą artyści z RDK i Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z Dominika Kindrat Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:

•          15:30 – Konrad Dybaś - Mistrz Świata Freestyle Football
•          15.45 – BLANT
•          16.30 – SYMPTONE
•          17.15 – PERSPECTIVE BAND
•          18.15 – DOC
•          19.10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP
•          20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA  - FIRE SHOW
•          20.20 – ANIKA DĄBROWSKA
•          21.25 – LORDOFON

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Reklama