Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
RZESZÓW. Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc kontrolę w rejonie miejskiego bazaru znaleźli w torbie mieszkanki Rzeszowa sto paczek papierosów. Kobieta przyznała się, że w domu ma więcej paczek. Po przeszukaniu okazało się, że oprócz papierosów 32-latka przechowywała marihuanę.

28 sierpnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce prowadzili działania kontrolne w rejonie miejskiego bazaru w Rzeszowie. W trakcie legitymowania 32-letniej kobiety okazało się, że w torbie podróżnej przenosi 100 paczek (tj. 2 tys. sztuk) papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta oświadczyła, iż w miejscu swojego zamieszkania również przechowuje wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych.

W związku z powyższym funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. W trakcie prowadzonych tam czynności ujawniono 2 645 paczek papierosów (tj. 52 900 sztuk) oraz 464,81 gramów brutto suszu roślinnego określonego wstępnie jako marihuana.

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Majówka 2024. Jak będą kursowały autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drugi z kierowców wydmuchał ponad 2 promie. Obaj stracili prawo jazdy.

Rzeszów

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Rzeszów

Tragedia na torach w Trzcianie. 21-latek zginął na miejscu

TRZCIANA. 21-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Reklama