Rzeszów - Niedziela, 26.07.2026
Reklama

35-latek z Rzeszowa podejrzany o dokonanie kilku oszustw na księżach

Dodano: 04.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 35 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa Dawidowi L. podejrzanemu o dokonanie kilku przestępstw oszustwa na szkodę kapłanów z parafii na terenie powiatu łańcuckiego.

Dotychczas sprawcy zarzucono popełnienie 4 przestępstw dotyczących wyłudzeń, w tym jedno w formie usiłowania. Sposób działania Dawida L. polegał na wprowadzaniu kapłanów w błąd co do swojej tożsamości i przedstawianiu nieprawdziwej sytuacji osobistej oraz ekonomicznej.

Twierdząc, że potrzebuje pomocy na operacje chorej córki wyłudził od trzech kapłanów łącznie kwotę 3 500 złotych. Jedna z osób duchownych zorientowała się co do przestępczego zamiaru sprawcy i nie udzieliła mu sugerowanej pomocy w związku ze śmiercią córki.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dawid L. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Wobec podejrzanego zastosowano dozór Policji. Dawid L. nie realizował obowiązków wynikających z tego środka zapobiegawczego oraz nie zgłaszał się na wezwania celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych.
Reklama
W celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania przygotowawczego prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Łańcucie o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Po orzeczeniu tego środka zapobiegawczego przez sąd na okres 14 dni, Prokuratura Rejonowa w Łańcucie zarządziła poszukiwania podejrzanego listem gończym. Sprawca został zatrzymany 2 lutego 2019 roku na terenie powiatu biłgorajskiego, gdzie m.in. podając się za funkcjonariusza policji, ponownie dokonał przestępstw przeciwko mieniu.

W toku dochodzenia weryfikowane są okoliczności dotyczące popełnienia kolejnych przestępstw przez podejrzanego na terenie powiatu biłgorajskiego i rzeszowskiego. Sąd Rejonowy w Łańcucie na wniosek prokuratora postanowił o dalszym stosowaniu wobec Dawida L. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Przestępstwo z art. 286 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.
 

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Upamiętnią ofiary rzezi wołyńskiej. W piątek marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 10 lipca 2026 r. przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz upamiętniający ofiary ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich wobec mniejszości polskiej. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie.

Rzeszów

Ranił nożem syna konkubiny. Mieszkaniec Rzeszowa aresztowany na trzy miesiące

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ranił nożem 23-latka, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Napastnikowi grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę

RZESZÓW. Trwają zapisy na 49. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają zarówno tych, którzy chcą pokonać całą trasę, jak i osoby wybierające formę sztafetową.

Rzeszów

Naprawy kanalizacji w Rzeszowie bez wykopów i bez utrudnień. MPWiK postawiło na nowoczesny sprzęt

RZESZÓW. Robot do czyszczenia kanalizacji i technologia utwardzania rur światłem UV – to dwa nowe urządzenia, które trafiły do rzeszowskich wodociągów. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada, że dzięki nim awarie sieci...

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na al. Sikorskiego. Motocyklista zginął na miejscU

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Kierujący citroenem zderzył się z motocyklem. 36-letni motocyklista zginął na miejscu.

Rzeszów

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne.

Rzeszów

Nietypowy autobus na ulicach Rzeszowa. MPK rozpoczęło testy nowego elektryka

RZESZÓW. Wyglądem przypomina tramwaj, ale jeździ jak autobus. Na ulice miasta wyjechał elektryczny Irizar ieTram 12. Pojazd będzie testowany do 24 lipca na różnych liniach.

Rzeszów

Rzeszów światową stolicą siatkówki plażowej. W centrum miasta rusza Puchar Świata [Harmonogram]

RZESZÓW. Po raz pierwszy Rzeszów będzie gospodarzem Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Najlepsze pary z całego świata powalczą w naszym mieście o punkty, prestiż i zwycięstwo. To ten sam cykl turniejów, który...

Reklama