Rzeszów - Piątek, 18.07.2025
Reklama

4 wypadki, 7 osób rannych. Rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Cztery wypadki i siedem osób rannych – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do trzech wypadków doszło w piątek. Po godz. 17:00 w Chmielniku doszło do zderzenia volkswagena z mercedesem. W wyniku zdarzenia kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później policjanci interweniowali ulicy Warszawskiej, gdzie 48-letni kierujący mercedesem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Ranna 48-latka trafiła do szpitala.

Do kolejnego piątkowego wypadku doszło po godz. 20:00 na al. Rejtana. 54-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, podczas skręcania w lewo w ul. Lwowską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym na hulajnodze 57-latkiem. Kierujący jednośladem przejeżdżał przez oznakowany przejazd dla rowerów. Po zderzenie z samochodem, uderzył jeszcze w słup sygnalizacji świetlnej i upadł na jezdnię. 57-latek trafił do szpitala.

Do jednego wypadku doszło w sobotę po godz. 12:00 w Błażowej Dolnej. Jak wynika z ustaleń policji, 45-letni kierowca forda, jechał w kierunku Dynowa. Nagle, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na prawe pobocze i najechał na barierę energochłonną. Ford wywrócił się na bok i uderzył jeszcze w toyotę, którą kierował 39-letni mężczyzna.

Reklama

W zdarzeniu ranni został obaj kierowcy oraz 35-letni pasażer Forda.

W sobotę policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. To 51-letni mężczyzna, który wsiadł za kółko mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez mundurowych na al. Sikorskiego w Rzeszowie.

Niedziela była spokojna na drogach regionu. Policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń drogowych.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Reklama