Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

Dodano: 15.04.2024 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w których rannych zostało osiem osób. Ujawniono trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Pierwszy wypadek miał miejsce w piątek, po godz. 18:00 na ul. Zwierzynieckiej na osiedlu Andersa. Doszło tam do zderzenia fiata, którym kierował 50-letni mężczyzna z 13-letnim rowerzystą. Nastolatek doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę w Kielnarowej. 11-latka jadąca na hulajnodze, wykonując manewr włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, 52-letniej mieszkance Rzeszowa. Na skutek zderzenia kierujące upadły na jezdnię i obie wymagały hospitalizacji.

W niedzielę, również w Kielnarowej, 26-letni motocyklista, podczas wyprzedzania rowerzysty, zderzył się z nim. 89-letni mieszkaniec Rzeszowa doznał ogólnych potłuczeń i trafił do szpitala.

Tego samego dnia, około godz. 14:00 na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak wnika z ustaleń Policji, 61-letni kierowca volvo,  jadąc prawym pasem ruchu ulicą Witosa w kierunku ul. Okulickiego, na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej toyotą yaris. W wyniku zderzenia kierująca toyota i troje pasażerów wieku 6, 8 i 12 lat doznali obrażeń. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.
Reklama
W miniony weekend policjanci z rzeszowskiej drogówki ujawnili również kilku pijanych kierowców. W piątek po godz. 15.30, na ulicy Monte Cassino 53-letni kierujący dacią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okazało się, że 53-latek był pijany, miał 3,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również dożywotni aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia wieczorem, na ulicy Podkarpackiej, policjanci zatrzymali kierującego mazdą - 31-letnigo obywatela Gruzji. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu.  31-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

W sobotę, po godz. 20:00 mundurowi z Głogowa Małopolskiego, na ul. Sikorskiego zatrzymali 35-letniego kierowcę volkswagena. Alkomat wykazał u niego prawie 3 promile.

Dwóm nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Samochód, którym kierował 35-latek, na policyjny parking. Wszyscy trzej za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.


 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama