Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

W piątek rzeszowscy policjanci odnotowali 3 wypadki. We wszystkich poszkodowanymi byli piesi. Do pierwszego z nich doszło rano na ulicy Dominikańskiej w Rzeszowie. 79-letni kierowca mercedesa, jadąc w kierunku ulicy Pańskiej, potrącił 20-latkę, która przechodziła przesz oznakowane przejście dla pieszych. Młoda kobieta trafiła do szpitala.

Około godz. 11:00 policjanci interweniowali przy kolejnym wypadku, do którego doszło w Malawie. Jak ustali, 29-letni kierowca forda, podczas skręcania w lewo w kierunku Kraczkowej, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka motorowerzyście. W wyniku zderzenia obu pojazdów, 72-letni kierujący motorowerem został ranny i wymagał hospitalizacji.
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło zaledwie kilkadziesiąt minut później. Na al. Armii Krajowej 75-letnia kobieta kierująca fiatem, wyjeżdżając z parkingu sklepu najechała na jadącego po drodze dla rowerów 17-latka na hulajnodze elektrycznej. Chłopak z obrażeniami został przewieziony karetkę do szpitala.

Reklama

W sobotę odnotowano jeden wypadek, do którego doszło przed godz. 21:00 na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. 18-latka kierująca oplem, zatrzymała pojazd przed sygnalizatorem świetlnym, który dla jej kierunku ruchu emitował światło czerwone, po czym ruszyła i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki suzuki. W tym zdarzeniu ranne zostały dwie osoby 43-letni kierujący suzuki oraz jego 37-letnia pasażerka.

Ostatni z pięciu weekendowych wypadków miał miejsce w niedzielę, po godz. 21:00 w Szklarach. 20-letni kierowca audi, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, i dachował. Do szpitala trafili dwa pasażerowie, którzy podróżowali z 20-latkiem.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skwer na os. Baranówka oficjalnie nosi nazwę im. Krzysztofa Wyskiela

RZESZÓW. Uroczystość oficjalnego nadania imienia Krzysztofa Wyskiela odbyła się na terenach rekreacyjnych między ulicami Brydaka i Starzyńskiego na os. Baranówka, niedaleko dawnego miejsca zamieszkania wybitnego pilota.

Rzeszów

Kolejna inwestycja PKP PLK na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rozbudowę Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Rzeszów Główny. Inwestycja zwiększy zasięg LCS’u, a to z kolei usprawni ruch kolejowy.

Rzeszów

Rusza ekologiczny bazarek w Parku Papieskim. Będzie około 150 wystawców

RZESZÓW. Handel ekologiczną żywnośćią i rękodziełem w Parku Papieskim będzie odbywał się raz w miesiącu, w wyznaczone soboty.

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Walki i wyścigi robotów oraz tegoroczna nowość, festiwal nowych technologii. Do stolicy Podkarpacia powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge!

Rzeszów

Jubileuszowa edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Znamy pierwszych gości

RZESZÓW/JASIONKA. Organizatorzy zdradzają powoli punkty tegorocznego programu.

Rzeszów

Rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Inwestycja za ponad 145 mln ma być gotowa jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa 5-kilometrowego odcinka drogi od granicy miasta Rzeszowa do drogi wojewódzkiej w Jasionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Rekordowy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono już ponad 800 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W czwartek, 5 października na podrzeszowskim lotnisku odprawiono 800-tysięcznego pasażera w tym roku.

Rzeszów

250 mln zł na połączenie ul. Warszawskiej i Krakowskiej

RZESZÓW. 6,5 kilometra będzie miała droga, która połączy ulice Warszawska i Krakowską. W ramach inwestycji powstanie m.in. wiadukt nad ul. Warszawską i torami kolejowymi. Budowa drogi - ostatniego elementu północnej obwodnicy Rzeszowa,...

Reklama