Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

5 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała miniony weekend

Dodano: 07.10.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 5 wypadków, 5 osób rannych, 5 nietrzeźwych kierowców – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

W piątek doszło do trzech wypadków z udziałem pieszych. W godzinach porannych, na Placu Wolności w Rzeszowie 45-letni kierowca mercedesa, podczas cofania, potrącił 70-letnią pieszą. Kobieta odniosła obrażenia i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Około godz. 9:00 policjanci interweniowali w Kamieniu, gdzie doszło do potrącenia 51-letniej mieszkanki powiatu rzeszowskiego. Jak ustalili mundurowi, 59-latka kierująca fiatem, najprawdopodobniej straciła panowanie nad samochodem, zjechała do prawej krawędzi jezdni i potrąciła znajdującą się tam pieszą. Poszkodowana piesza trafiła do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło przed godz. 14.30. 36-letni kierowca bmw, mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Karową w kierunku al. Rejtana, na łuku drogi w lewo zderzył się z 70-letnią mieszkanką powiatu rzeszowskiego, która przebiegała przez jezdnię z prawej na lewą stronę. 70-latka wymagała hospitalizacji.

Pozostałe dwa wypadki miały miejsce w sobotę i w niedzielę.

Reklama

W sobotę przed godz. 11:00 na ulicy Lubelskiej 42-letni kierowca mitsubishi najechał na tył samochodu marki Kia, którym kierował 65-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafiła 60-letnia pasażerka kii.

W niedzielę przed godz. 13:00 w Borku Starym doszło do zderzenia dwóch samochodów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni kierowca mazdy, jadąc z Tyczyna, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku mitsubishi. W wypadku ucierpiała 41-letnia kierująca mitsubishi.

W ciągu minionego weekendu, policjanci ujawnili również pięć osób, które zdecydowały się wsiąść za kółko, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Rekordzistka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Rzeszów

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany...

Rzeszów

Policyjne działania na rzeszowskim odcinku autostrady A4

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykorzystali nowoczesne urządzenia służące do mierzenia odległości. Kontrole przeprowadzono na rzeszowskim odcinku autostrady A4. Ujawniono 13 wykroczeń.

Reklama