Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

5 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała miniony weekend

Dodano: 07.10.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 5 wypadków, 5 osób rannych, 5 nietrzeźwych kierowców – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

W piątek doszło do trzech wypadków z udziałem pieszych. W godzinach porannych, na Placu Wolności w Rzeszowie 45-letni kierowca mercedesa, podczas cofania, potrącił 70-letnią pieszą. Kobieta odniosła obrażenia i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Około godz. 9:00 policjanci interweniowali w Kamieniu, gdzie doszło do potrącenia 51-letniej mieszkanki powiatu rzeszowskiego. Jak ustalili mundurowi, 59-latka kierująca fiatem, najprawdopodobniej straciła panowanie nad samochodem, zjechała do prawej krawędzi jezdni i potrąciła znajdującą się tam pieszą. Poszkodowana piesza trafiła do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło przed godz. 14.30. 36-letni kierowca bmw, mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Karową w kierunku al. Rejtana, na łuku drogi w lewo zderzył się z 70-letnią mieszkanką powiatu rzeszowskiego, która przebiegała przez jezdnię z prawej na lewą stronę. 70-latka wymagała hospitalizacji.

Pozostałe dwa wypadki miały miejsce w sobotę i w niedzielę.

Reklama

W sobotę przed godz. 11:00 na ulicy Lubelskiej 42-letni kierowca mitsubishi najechał na tył samochodu marki Kia, którym kierował 65-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafiła 60-letnia pasażerka kii.

W niedzielę przed godz. 13:00 w Borku Starym doszło do zderzenia dwóch samochodów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni kierowca mazdy, jadąc z Tyczyna, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku mitsubishi. W wypadku ucierpiała 41-letnia kierująca mitsubishi.

W ciągu minionego weekendu, policjanci ujawnili również pięć osób, które zdecydowały się wsiąść za kółko, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Rekordzistka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W mieście zamontują ok. 100 studzienek pływających

RZESZÓW. „Na terenie całego miasta wymienionych zostanie ok. 100 studzienek” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Rzeszów

Od kwietnia nowe zasady segregacji śmieci. Do marca cena za odpady bez zmian

RZESZÓW. Ratusz uważa, że oferta jaką złożyło MPGK wciąż jest za wysoka.

Rzeszów

Uhonorowano pięciu Podkarpackich sportowców

RZESZÓW. Każda z nagród wynosi 2 tysiące złotych brutto.

Rzeszów

Alarm bombowy w budynkach Urzędu Miasta i ponownie w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. Alarm dotyczy budynków Urzędu Miasta, mowa o Wydziale Geodezji oraz Biurze Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej do powtórki?

RZESZÓW. Inwestycja powinna być wykonana do 30 maja 2020 roku.

Rzeszów

Od 7 lutego ograniczenie czasowe dla samochodów ciężarowych na ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Ciężarówki będą mogły się poruszać przez łącznik S-19 do autostrady.

Rzeszów

Wydział Medyczny i Wydział Prawa i Administracji UR z uprawnieniami doktorskimi

RZESZÓW. Decyzje w sprawie uprawnień podjeła Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów.

Reklama