Rzeszów - Poniedziałek, 09.02.2026
Reklama

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Dodano: 28.02.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Są różnej wielkości i koloru. Pluszowe misie, pieski, świnki, słoniki. Łączy je jedno - będą towarzyszyć dzieciom przewożonym karetkami. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiły pluszaki zebrane w ramach akcji zorganizowanej przez IKEA Kraków.

IKEA Kraków kolejny raz wsparła małych pacjentów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano 500 zakupionych w IKEA pluszaków. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

„Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony IKEA Kraków i klientów sklepu. Dzięki Państwa pomocy w karetkach rzeszowskiego pogotowia nie zabraknie maskotek, które odgrywają bardzo ważną rolę przy udzielaniu pomocy najmłodszym pacjentom. Pluszaki są elementem wsparcia psychologicznego dla dzieci, pozwalają łagodzić stres i umożliwiają nawiązanie kontaktu z Zespołem Ratownictwa Medycznego” – powiedział dyrektor WSPR w Rzeszowie, Andrzej Kwiatkowski.
Reklama
Dzięki pluszakom dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów. Pluszowi przyjaciele odgrywają ogromnie ważną rolę podczas pobytu dziecka w szpitalu. Sprawiają, że leczenie staje się znośniejsze i zaciera złe wspomnienia związane z wypadkiem. Co ważne, po zakończeniu leczenia każdy maluch zabiera swojego pluszowego towarzysza do domu.

Akcja zbierania pluszaków trwała od początku listopada 2018 roku do 5 stycznia br. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. Zbiórka jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Rzeszów

Rzeszowska przychodnia ma nowoczesny rezonans. Jedyny taki w Polsce

RZESZÓW. Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny - INGENIA AMBITION 1.5 X T. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce.

Rzeszów

Bezpłatna komunikacja miejska na mecz Polska - Niemcy na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Już jutro w Rzeszowie wielkie piłkarskie wydarzenie. Wszyscy kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Reklama